Odpowiedz 
prawie BW 200l
30-05-2019, 08:31 AM
RE: prawie BW 200l
masz rację poszedłem na skróty myśląc - woda + filtr z działającego akwa załatwi temat, ale faktycznie to start nowego, choć powinien być troszkę ułatwiony. A nie jest. Także uzbrajam się w cierpliwość i czekam...

To teraz proszę konstruktywnie:
1. czy podmiany robić z samego RO czy mieszać z kranową?
2. czy dorzucić teraz więcej kirysków, czy czekać? One w przeciwieństwie do skalarów bawią się świetnie, choć jest ich mało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-05-2019, 10:14 AM
2. Czekać
30-05-2019, 15:39 PM
ok, czekam...

1. a podmiany?
Rozumiem, że twardość wody nie jest takim problemem jak pH. Czyli mogę lać RO byle nie zakwaszać, bo potem będzie problem z wpuszczeniem ryb sklepowych, zgadza się?
30-05-2019, 22:52 PM
Twoim zadaniem przez najbliższe dni powinno być regularne badaniom wody (dobrymi testami kropelkowymi) a nie myślenie o wpuszczaniu nowych rybek. Na podmiany wody masz jeszcze czas.
Koniecznie poczytaj wątki o mieszaniu kranowitu i RO
03-06-2019, 10:20 AM
kupiłem kropekowe zooleka, poniżej wyniki, które mocno odjechały od tych paskowych, dla porównania podaję też wyniki mojej kranówki:
pH: akwa 7,6; kran: 7,8
KH: akwa: 8  ; kran: 12
GH: akwa: 9  ; kran: 15

kryptokoryna się podniosła i zrzuciła osad/glut pleśni, który mocno zajął prawy tylny korzeń, kiryski się zajadają tabletkami, woda paruje, glonojad stabilnie trzyma się w ukryciu, korzenie dalej przyciśnięte kamieniami - jeszcze nie toną
18-06-2019, 14:44 PM
wyniki z kolejnych pomiarów wrzucam do tabelki: > parametry wody <

Pleśń zanikła prawie całkiem, część się wala na dnie w formie farfocli, część odessałem przy podmianie wody, poniżej fota z przed kilku dni.

Planuję dokupić ok 10 kirysków, 6 skalarów, otoski i ławicę ok 30 np bystrzyków, zwinników jarzeniec, cytrynków w zależności co trafię w sklepie

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe