• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obsada do wysokiego akwarium

#1
Po pewnej przymiarce ciągle chodzi mi po głowie wysokie akwa 50x50x80-90h (tj 200-225l)

Co dobrze by się w nim czuło i prezentowało? Poza skalarami..Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Szkoda ze dno biedne, bo byś mógł zrobić wielką ścianę z kamieni i wpuścić jakieś naskalniki Big Grin. Iglicznie słodkowodne, albo wielkie tło strukturalne porośnięte glonem i do tego krewetki z sulawesi, wiadro całe Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(16-05-2019, 11:55 AM)Xiao Lohan napisał(a):  50x50x80-90h (tj 200-225l)

Co dobrze by się w nim czuło i prezentowało? Poza skalarami..Wink

Taki zbiornik dla skalarów się nie nadaje - skalar rośnie dość spory, poza tym lubi wolną przestrzeń. Moim zdaniem  minimalna długość zbiornika dla tego gatunku to 120 cm i to też będzie ciasnota. W zbiorniku o powierzchni dna 50x50 cm to raczej pielęgnic nie potrzymasz - chyba że parkę jakiś  mniejszych pielęgniczek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zapomnij o skalarach przy tej długości zbiornika.
Ale Tanganika z wysokim gruzowiskiem do niezły pomysł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Przecież napisałem, że żadnych skalarów Smile ludzie zawsze słysząc wysokie polecają ten gatunek, ale pływać też gdzieś to imo musi. Cieszę się, że podzielacie tą opinię.

Myślałem o krewetach, ale za dużo już tego przerabiałem, także pomysł na pewno spoko ale odpadaSmile

Tanganickie gruzowisko brzmi mega dobrze! Byłbyś w stanie zasugerować kilka gatunków? Jestem dość zielony z tego akwenu.


Szczerze powiedziawszy kiedyś z tego chciałbym zrobić solniczkę, ale obecnie zbyt często znikam z domu, żeby się w to zacząć bawić. Także samoobsługowość + prostota wymagana. Tanga mi się podoba- bez RO by się obeszło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Xiao, a może jakieś większe prętniki? Pręgowany lub wargacz? A na dno jakieś cierniooczki.... Nie musiałbyś zalewać akwarium do samej góry i rośliny mogłyby wyrastać nad taflę wody....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości