• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 450L Obsada do oceny.

#11
Jak masz 60cm wys.akwa to tak, Ale mnie nie podobaja się tzw altum peru / może do niedużego(tak 400-500L) ale wysokiego akwa są OK.
U mnie obecnie pływają manacapuru, piękne ale nie polecam do akwa poniżej 600L. Ładniej prezentują się w stadzie, tak jak gujanki.
Wg mnie dla skalarów to odpowiednie byłoby akwa ponad 1500L aby i stado miało dobrze i pary na czas odchowu swoje miejsce,
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Mam 60 cm. wysokości. Ryby trzymane są na kranówie. Chce je trzymac na kranówie zmieszanej z Ro. Przez jaki okres czasu zmieniać parametry wody w zbiorniku kwarantannowym aby doprowadzić je do parametròw w zbiorniku głównym?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jak zakupisz w sklepie a chcesz w mieszaninie czyli ok -300-500uS przewodność i pH w ok.7 to jeden dzień. Ale lepiej spytaj czy nie są trzymane w pH<6 wtedy dłużej.
ps, kranówa co to znaczy? dla rożnych rejonów to dość spore różnice.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Będę pytał jaką ma wodę i będę dostosowywał swoją kwarantanne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Jeszcze pytanie. Kwarantanne mam 40l. Wytrzymają mi tam 3-4 cm maluszki prsez 2-3 tygodnie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tak..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
jakie kirysy będą bardziej pasowały do wyższej temperatury? Spiżowy czy Sterby? Szukam w necie ale są różne informacje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Zdecydowanie sterby.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości