• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: księżniczka z Burundii-potrzebna pilna pomoc

#1
Witam wszystkich.

Jak w temacie: mam dwa akwaria z dobranymi parami księżniczek (tak przynajmniej myślałem) w 112 litrach mieszka sobie dobrana para z potomstwem (obecnie dwa mioty). W drugim zbiorniku 72 litry było podobnie: para i jeden miot maluchów urodzonych około tygodnia temu.
Problem dotyczy 72 litrów: jedna z dorosłych ryb ściga i katuje drugą która siedzi pod kamieniami. Widoczne ślady walki (poranione łuski i płetwy). Dziś odłowiłem tą pokrzywdzoną i nie bardzo mam komu oddać bo w Holandii jest z tym problem, przynajmniej w mojej okolicy. Mam jeszcze cztery inne zbiorniki ale trzy z nich odpadają ze względu na skrajne parametry wody (Ameryka Południowa BW). Pozostaje akwarium towarzyskie 112 litrów (pH=6,7, kH=8, temperatura=25 stopni).
Pytanie: czy księżniczka może tam egzystować przez 2 do trzech tygodni?
Pytanie dotyczy ludzi, którzy mają jakieś doświadczenia w tej kwestii.
Proszę nie pisać że inny biotop, parametry, obsada itp. bo mam tego świadomość. Po prostu muszę gdzieś umieścić rybkę dopóki inny hodowca jej nie weźmie.
Z góry dzięki za pomoc.
 
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie wiem czy przeżyje, w każdej literaturze odnośnie pielęgnic z Tanganiki czy Malawi podaje się, że w kwaśnej wodzie ryby te zdechną, PH 6.7 to wciąż kwaśna woda. Nawet jeśli ryba przeżyje, to nie wiadomo jak będzie przebiegać jej rekonwalescencja w tych nieoptymalnych parametrach. Nigdy nie próbowałem trzymać tych ryb w wodzie kwaśniej...
 
Podziękowania złożone przez:
#3
72 litry to zbiornik do odchowu narybku, a nie do hodowli dorosłej pary tego gatunku.
 
Podziękowania złożone przez:
#4
Dlatego napisałem,że musiałem rozdzielić dwie pary i nie miałem innego wyjścia. Moim zamiarem nie była dalsza hodowla tylko że po tygodniu przebywania w 72 litrach pojawił się narybek i to trochę komplikuje całą sprawę. Dziwi mnie tylko, że po wykluciu się maluchów dorosłe ryby zaczęły ze sobą walczyć. Nie znam jeszcze tak dobrze ich zachowań bo w kwestii biotopów afrykańskich jestem nowicjuszem. Oczywiście jak najszybciej spróbuję oddać komuś ryby wraz z potomstwem bo dalsza hodowla w tym zbiorniku to nieporozumienie i to nie podlega dyskusji.
Przy okazji: kiedy mogę odłowić i oddać bezpiecznie narybek żeby nie zrobić krzywdy maluchom?
 
Podziękowania złożone przez:
#5
(06-05-2019, 20:50 PM)chemikx3 napisał(a):  Nie znam jeszcze tak dobrze ich zachowań bo w kwestii biotopów afrykańskich jestem nowicjuszem. 

Ha Ha może trzeba był pierw poczytać  o rybach zanim wpuściłeś do takiego zbiornika.


PS. widzę że dostałeś poradę,a co do postów to ty masz więcej.
 
Podziękowania złożone przez:
#6
Kolego marian65
Widzę że i tutaj nabijasz posty.
Tłumaczę ci jeszcze raz że przeniosłem dobraną parę do mniejszego zbiornika i zaraz potem wykluł się narybek czyli była to jednak dobrana para więc moje pytanie brzmi dlaczego doszło do agresji. Jeszcze czegoś nie rozumiesz? Prościej już się nie da.
Poradę dostałem na zagranicznym forum, tam też są ludzie jeśli myślisz że tylko polskie fora istnieją. Co do ilości postów to konkretnie napisałem o całkowitej liczbie a nie w moim wątku. Ogarniasz czy za dużo informacji na raz?
Poczytaj post np. kolegi sbc w tym wątku i ucz się jak należy odpisywać a swoje frustracje zachowaj dla siebie.
Przepraszam pozostałych kolegów za off topic (to znaczy poza tematem-tłumaczenie dla kolegi marian65).
 
Podziękowania złożone przez:
#7
(06-05-2019, 21:37 PM)chemikx3 napisał(a): Kolego marian65
Widzę że i tutaj nabijasz posty.
 Ty masz jakąś obsesje na punkcie postówO maj gat

Napisałem ci już na innym forum i tu też ci piszą, że to zbiornik nie dla tych ryb i powinieneś o tym pomyśleć wcześniej. 
Teraz chcesz  fundować rybą przejście z deszczu pod rynnę. Ale że u nas (na innym forum ) nie dostałeś akceptacji  na takie zachowanie to teraz próbujesz tu, a może ktoś napisz że wszystko będzie ok i będziesz mógł spać spokojnie.
 
Podziękowania złożone przez:
#8
Już ci napisałem że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Przeczytaj uważnie co napisałem, najlepiej kilka razy, i przeczytaj swoje posty. A najlepiej nie pisz nic jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia-tak postępują faceci.
Proszę moderatora o uporządkowanie tego wątku.
 
Podziękowania złożone przez:
#9
(06-05-2019, 22:11 PM)chemikx3 napisał(a): Proszę moderatora o uporządkowanie tego wątku.

Oooo taka sama zagrywka jak na innym forum, prośba do moderatora by wykreślił to co tobie nie odpowiada.
 Nieodpowiednie było twoje zachowanie wpuszczając ryby do takiego zbiornika, niestety Smutny
 
Podziękowania złożone przez:
#10
Ty naprawdę masz jakieś kompleksy czy problem ze zrozumieniem prostych rzeczy?
Proszę moderatora o usunięcie wszystkiego, co nie jest merytoryczną treścią wynikającą z wątku, w tym moich postów też.
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości