• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr ro a hydrofor

#11
Mam naczynie wzbiorcze. U nas w górach z reguły robimy wszystko sami, lubimy wiedzieć co i jak działa Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Witam, niestety jestem zmuszony zamontować na chwilę obecną filtr ro. Woda ze studni nie nadaje się do CA czy Malawi/tangi ze względu na wysokie żelazo i mangan, muszę zamontować kombajn do uzdatniania za około 5 k zł a jest to wydatek na przyszły rok.
Dlatego zrobię Amerykę Pld i właśnie filtr ro.
Jaki polecacie? Zalanie akwarium pewnie potrwa kilka dni bo mam tam około 1300 l plus sump, myślałem o 100 gpd?
Kwestia techniczna nr 2, najlepiej byłoby mi go zamontować w piwnicy, ustawionym sobie tam beczki do zbierania wody, tyle tylko że piwnica jest wilgotna i nieogrzewana. Wypompowanie wody z beczki musiałoby się odbywac przez węża z pompa i okno prosto do akwarium, trochę upierdliwe ale nie chce wiercić w stropie żeby doprowadzić bezpośrednio wodę do akwa. Ale to jakoś ogarnę.
Jak pisałem na pierwszej stronie, posiadam ten hydrofor oraz naczynie wzbiorcze 5 l. Na jakiej zasadzie będzie działał u mnie ten filtr ro,
- czy to działa tak że hydrofor pilnuje ciśnienia w układzie i dobija wodę, filtr ro zatrzymuje wodę i powoli poprzez redukcję na wężach i membranę przesącza przez układ wewnętrzny wode, i to co się wyleje hydrofor dobija do układu?
Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(04-10-2019, 11:13 AM)darkdivinity napisał(a): Witam, niestety jestem zmuszony zamontować na chwilę obecną filtr ro. Woda ze studni nie nadaje się do CA czy Malawi/tangi ze względu na wysokie żelazo i mangan, muszę zamontować kombajn do uzdatniania za około 5 k zł a jest to wydatek na przyszły rok.
Dlatego zrobię Amerykę Pld i właśnie filtr ro.
Jaki polecacie? Zalanie akwarium pewnie potrwa kilka dni bo mam tam około 1300 l plus sump,  myślałem o 100 gpd?
Kwestia techniczna nr 2, najlepiej byłoby mi go zamontować w piwnicy, ustawionym sobie tam beczki do zbierania wody, tyle tylko że piwnica jest wilgotna i nieogrzewana. Wypompowanie wody z beczki musiałoby się odbywac przez węża z pompa i okno prosto do akwarium, trochę upierdliwe ale nie chce wiercić w stropie żeby doprowadzić bezpośrednio wodę do akwa. Ale to jakoś ogarnę.
Jak pisałem na pierwszej stronie, posiadam ten hydrofor oraz naczynie wzbiorcze 5 l. Na jakiej zasadzie będzie działał u mnie ten filtr ro,
- czy to działa tak że hydrofor pilnuje ciśnienia w układzie i dobija wodę, filtr ro zatrzymuje wodę i powoli poprzez redukcję na wężach i membranę przesącza przez układ wewnętrzny wode, i to co się wyleje hydrofor dobija do układu?
Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi :-)
Odpowiadając na ostatnie pytanie u mnie to dokładnie tak działaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(04-10-2019, 11:13 AM)darkdivinity napisał(a): ale nie chce wiercić w stropie żeby doprowadzić bezpośrednio wodę do akwa. Ale to jakoś ogarnę :-)

Nic nie bój. Wierć. Ja miałem podobne dylematy i teraz to działa juz wiele lat ( wiercenie przez 0,5m)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości