• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: projekt rwąca rzeka

#21
Kolega też z Ostródy?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(20-05-2019, 17:38 PM)piotrK napisał(a): Kolega też z Ostródy?
Tak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
To zarzuć pytanie na giełdzie, może tam kto dopomoże.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(14-05-2019, 19:15 PM)Mario 81 napisał(a):
(12-05-2019, 11:01 AM)tuptuś napisał(a): Automatyczna dolewka też nie jest problemem, wystarczy pomyśleć....

Masz jakiś pomysł?  Bo ja za bardzo nie mogę sobie poradzić z dwiema sprawami.  Mianowicie jak w zbiorniku tego typu zamontować przelew ( tzn. gdzie go umieścić i jakiego typu) którym nadmiar wody spływał by do baniaka na brudną wodę.
Druga kwestia to jak podłączyć czujnik pływakowy(i jaki ,bo tego co na filmie nigdzie nie mogę namierzyć) do elektrozaworu tak by w razie np awarii pompy odcinał dopływ wody do akwarium? Mam na myśli taki projekt

Odpływ założyłbym gdzieś przy dnie a długościa pionowej rury ustalił docelowy poziom, na koncu wiadomo sitko itp ulepszacze....
Czujnik pływakowy musisz zamontować w tubie żeby unikąć wpływu falowania jak w zestawie BLAU. Dolewki działają z zaprogramowaną zwłoką i takie szybki falowanie nie wpływa aż tak bardzo. Załączenie działa z opóźnieniem kilku sekund.
[Obrazek: BLAU_Dual_Level_Controler.jpg]

Co do elektrozaworu to musisz użyć zaworu normalnie zamkniętego który po zaniku zasilania zostaje zamknięty. Warto ten element zdublować gdyż niedomknięcie spowoduje wiadomo jakie skutki ....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(21-05-2019, 11:48 AM)tuptuś napisał(a): Odpływ założyłbym gdzieś przy dnie a długościa pionowej rury ustalił docelowy poziom, na koncu wiadomo sitko itp ulepszacze....

Czyli otwór w dnie zbiornika ,w który wklejamy przelot przez szkło i w tym przelocie rurka o której napisałeś. Czy dobrze rozumiem?
Świetny patent z tą tubą na pływaku. Problem tylko w tym,że wszystkie automatyczne dolewki z pływakami jakie znalazłem z natury mają "złą" zasadę działania. "Złą" jesli chodzi o moje potrzeby. Otóż one załączają pompę w chwili gdy pływak spadnie do poziomu minimalnego. Ja natomiast potrzebowałbym odwrotnego działania. Tzn. pływak powinien załączać pompę po osiągnięciu poziomu maksymalnego, żeby pompa wypompowała wodę z baniaka "pomocniczego" do kanalizacji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Zależy jak założysz pływak
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(21-05-2019, 22:29 PM)tuptuś napisał(a): Zależy jak założysz pływak
O tym nie pomyślałem Zawstydzony
A czy zamontowanie pływaka "do góry nogami" nie spowoduje jakichś problemów technicznych? Nadal będzie działał bez zarzutów?
Jedyny minus to ,że te pływaki mają krótki "trzpień" po którym porusza się sam pływaczek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Jeśli nie zapomnę to jutro sprawdzę na dolewce EbTech czy to działa na pewno.
Młodemu aquatrenda nie wymontuje z solanki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości