• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: projekt rwąca rzeka

#11
Co do autodolewki: wydaje mi się - ale to tylko przypuszczenie - że akurat stała podmiana wody będzie łatwiejsza do rozwiązania w takim akwarium. Przelew w dolnym akwarium, i dostosowanie podawania świeżej wody do tempa parowania, co pewnie będzie się zmieniać w ciągu roku.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
[sup]Mario 81 niedługo będę robił kolejnego tez właśnie do strumienia to mogę ci pokazać to żadna filozofia i nic wielkiego zarazem a robi robotę , co do pomp to bierz obojętnie jaką by miała sterownik osobiście proponuje aqua nowa, co do autodolewki to jej nie da sie zainstalować jedyną którą by się dało to grawitacyjna[/sup]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
a ja to widzę prościej. te akwarium z linku jest udziwnione. Może dwa akwaria. Jedno kostka wyższe z którego woda poleci do drugiego niższego. Pierwsze może być filtrem można tam nawet dolewkę zainstalować, a drugie tylko dekoracją. Te pierwsze może być częściowo oklejone folią. Opcji jest dużo.
Tym bardziej, że na youtube widać że akwarium na górze przysłania część tego na dole i zapewne tam cześć ryb będzie siedzieć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(08-05-2019, 13:47 PM)cichy24pl napisał(a): a ja to widzę prościej. te akwarium z linku jest udziwnione.

Może i udziwnione,ale za to jakie dekoracyjne.

Generalnie kolega widzi to tak: dwa akwaria w konfiguracji jak na filmie, pompy pod drugim dnem również jak w filmiku. Zmienić natomiast by chciał sposób "podania" wody z baniaka niżej do tego ustawionego wyżej, oraz sposób w jaki filtr zasysa wodę. Otóż zasys filtra (otwór w dnie i wklejony śrubunek) byłby umieszczony w dnie w miejscu gdzie będą umieszczone falowniki, a wypływ wody -dwa otwory w dnie,jeden nad drugim z wklejonymi śrubunkami połączone jedną rurą pcv. Tą rurą woda by wypływała do akwarium umieszczonego wyżej.

Nie miałem na myśli autodolewki tylko stałą podmianę wody z kranu do akwarium. Problem w tym,że z powodu braku dostępu do odpływu kanalizacji grawitacyjnie potrzebne by było zastosowanie dodatkowego zbiornika ,czujnika i pompy która by tą wodę wypompowywała. Tylko czy ta gra jest warta świeczki...
Powiedz Piotr a jak Ty byś widział ten przelew  w dolnym akwarium? Tzn. masz na myśli np owerflow z rurek pcv i długość rurki dostosować do poziomu wody, czy może otwór w ścianie tylnej akwarium ze śrubunkiem i jakimś sitkiem by nie wpływały ryby.
Generalnie koledze bardzo zależy by zbiornik był jak najbardziej bezobsługowy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
Co do stałej podmiany,to jak myślicie można ją zrobić na rurkach od RO (łatwe do ukrycia w listwach przypodłogowych),czy to za duże ryzyko i lepiej wykonać ją na rurach PP zgrzewanych?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Zasilenie możesz zrobić narurach RO bo woda idzie ciśnieniowo ale odpływ to już ryzyko, dałbym jakiś wąż karbowany nie zagniatający się 1/2"
Automatyczna dolewka też nie jest problemem, wystarczy pomyśleć....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(12-05-2019, 11:01 AM)tuptuś napisał(a): Automatyczna dolewka też nie jest problemem, wystarczy pomyśleć....

Masz jakiś pomysł?  Bo ja za bardzo nie mogę sobie poradzić z dwiema sprawami.  Mianowicie jak w zbiorniku tego typu zamontować przelew ( tzn. gdzie go umieścić i jakiego typu) którym nadmiar wody spływał by do baniaka na brudną wodę. Druga kwestia to jak podłączyć czujnik pływakowy(i jaki ,bo tego co na filmie nigdzie nie mogę namierzyć) do elektrozaworu tak by w razie np awarii pompy odcinał dopływ wody do akwarium? Mam na myśli taki projekt
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ktoś,cośZawstydzony
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
To nietypowy projekt jakiego na forum nie pamiętam. Proponowałbym koledze zarejestrowanie się na forum i opisywanie budowy projektu na bieżąco. Takie kombinowanie "na sucho" szybko się wyczerpuje i dopiero jak coś złoży i nie będzie działać to na pewno ktoś się odezwie. Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Fakt,projekt nie typowy. A może poradzicie komu by można zlecić wykonanie takiego zbiornika? Ważne by było solidnie i z dostawą do domu. Ja osobiście mam akwa ze Szczecina i choć co do wykonania nie mam najmniejszych zastrzeżeń to kontakt i terminowość Pana Przemka zostawia wiele do życzenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości