• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Badis badis.

#11
Ruki, właśnie upały są sygnałem do rozpłodu. One się rozmnażają w porze ciepłej. Po prostu warto żeby nocą spadała temperatura. No a zima to czas odpoczynku od dzieciarniTongue.Odwrotnie jest np z Danio, które teraz trą mi się jak głupie.

I ciekawa obserwacja. Wyrwałem teraz zieleninę na sprzedać i piachu powstało dużo dołków i wybrzuszeń. Teraz każdy badis siedzi sobie w swoim dołku i wygląda na szczęśliwego. Także strzelam że to jest ich idea własnego terenu - własny dołek.

Marcinie - karm je najlepiej rozwielitką, bo to jest to co kochają. U mnie żarły już żywe wodzienie, ochotkę, doniczkowce, grindale, artemię i dafnię. Wyraźnie najlepiej przyjmują te ostatnie. Nie opychają się nią tak jak wodzieniem. Przejawiają potem ładniejsze barwy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(22-01-2014, 17:35 PM)Sverting napisał(a): To nienajlepiej. Badisy w lecie w nocy będą musiały mieć max 25*C. Koniecznie będziesz musiał chłodzić wodę. W innym wypadku jest ryzyko że ta ryba nie wytrzyma zbyt długo.

W lecie nie mam problemu ze zbyt ciepłą wodą, zbiornik stoi w pomieszczeniu od strony północnej i nawet w czasie upałów nie zanotowałem wyższej temperatury niż 26*C.

Co do karmienia właśnie myślałem o dafnii i artemii, jutro jadę po pokarm.

Na piasku mam trochę torfu, zauważyłem że lubią tam przebywać, w tamtym miejscu podłoże mam nierówne.
Jakąś godzinę temu wrzuciłem kilka liści dębu, pływają po powierzchni a badisy zawieszone pod liśćmi i obserwują. Bardzo ciekawe rybole.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Gdyby kogoś interesowały, to udało mi się zdobyć dość pokaźną bibliotekę opisów różnych gatunków Badidae, do czego przyczynił się Sverting, bo mnie poprosił o pomoc w ich zdobyciu. Są to naukowe opisy, nie do zdobycia od tak, trochę mnie to kosztowało, ale czego się nie robi dla kolegi z forum. Niestety jabłek nie chce mi dać na cydr, zatem jak ktoś zainteresowany tymi rybami i ma ochotę zagłębić się w ości, geny, itp. To pisać PW, w poniedziałek będę rozsyłał zainteresowanym na maile. (rezerwuje sobie możliwość odmowy wysłania) Oczywiście wystarczy "dziękuję" tylko Sverting musi w naturze zapłacić Wink Takim to ja litościwy Wink

Między innymi:
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Planuję do mojego 54 litrowego zbiornika wpuścić badisy. Tylko mam dylemat jaka opcja będzie lepsza: zakup 1 samca i 2 samic, czy dwóch potencjalnych par?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Najlepsza będzie opcja 0 sztuk Badis badis. Wink 54l to zbyt mało, de facto idealny zbiornik na kilka par, ale Dario dario.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
No to dylemat rozwiązany Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Walczące samce


Załączone pliki Miniatury
           
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Czy to prawda, że one jedzą tylko żywy pokarm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Moje jedzą mrożonki bez problemu. Suchym się interesują, ale wypluwają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
U mnie NFa i badisy i dario jadły. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości