Odpowiedz 
ocieranie się ryb
02-05-2019, 23:36 PM
RE: ocieranie się ryb
Niestety innego źródła zakupu jak allegro i olx nie mam. Żeby mieć pewność oryginalności musiałbym zamówić całe wiaderko a potrzebuję to do jednego akwa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2019, 05:40 AM
(02-05-2019 22:44 PM)Ruki napisał(a):  Aquafan, o MLP masz dużo nawet tutaj na forum. Smile Dobrze działa w każdych parametrach wody, sumowatym nie szkodzi bo żadna z substancji aktywnych im nie szkodzi(prazikwantel, flubendazol, nitroskanat). Może Wet-Aqua doda coś od siebie w tym temacie. Smile
Tylko nie kupuj rozważanego na Allegro czy OLX, bo nasi janusze biznesu sprzedają mąkę lub cukier puder zamiast leku....
MLP (jeżeli prawdziwe jak pisze Ruki a nie rozrabiane) jest skuteczne dzięki przytoczonej kompozycji składników. Flubendazol jest w 100% bezpieczny dla wszystkich ryb włącznie z najdelikatniejszymi zbrojnikami o sumowatych nie wspominając. Zawsze mam obawy co do tolerancji prazikwantelu i nitroskanatu szczególnie u ryb wrażliwych na "chemie" do jakich należą gatunki tanganikańskie. Warto wykonać kąpiel u pojedynczego  osobnika i sprawdzić reakcja zanim  dodamy preparat do całego zbiornika.Wyższe pH nie ogranicza działania MLP tak jak napisał Ruki. Druga sprawa to rozpoznanie przed zastosowaniem leków. Oczywiście mogą to być przywry i wtedy celowe jest postępowanie z zastosowaniem MLP. Ale...... te same objawy mogą występować przy inwazji różnych pasożytniczych jednokomórkowców i wtedy ta kuracja będzie bez sensu.
03-05-2019, 09:10 AM
Tak jak pisałem wcześniej zrobiłem już dwie kurację, pierwszą solą a drugą podobno skutecznym na jednokomórkowce sera bactoforte. Nie pomogło dlatego wnioskuję że mam pasożyty wielokomórkowe. Spróbuję teraz z MLP , mam nadzieję że pomoże.
04-05-2019, 23:41 PM
MLP już mam. Przed zastosowaniem mam jeszcze dwa zasadnicze pytania. 
1?- jedni piszą że podają lek w ml inni że podają w gr. Skoro mam lek w proszku to czy 10ml mogę traktować jako 10 gr?
2?- normalna dawka to 5ml (5gr) na 100 l wody ale piszą że to przy czystym szkle bez podłoża,  przy pełnię wyposażonym zbiorniku zalecają podwójną dawkę 10/100 czy to prawda?
Bardzo proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
05-05-2019, 07:36 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2019 07:49 AM przez novi.)
(04-05-2019 23:41 PM)aquafan napisał(a):  1?- jedni piszą że podają lek w ml inni że podają w gr. Skoro mam lek w proszku to czy 10ml mogę traktować jako 10 gr?
2?- normalna dawka to 5ml (5gr) na 100 l wody ale piszą że to przy czystym szkle bez podłoża,  przy pełnię wyposażonym zbiorniku zalecają podwójną dawkę 10/100 czy to prawda?
Bardzo proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam
1- Tak. W dużym opakow.jest miarka i odpowiada ona 15ml pojemnosci / wg ulotki 5ml na 100L wody.
2- Stosowałem wg podanego linka / ale w podwójnej dawce - ponieważ mam sporo roślin i spory sump. a 2xdawka nawet zbrojnikom nie szkodzi. 

U mnie podziałało na ciągnące się odchody, szybkie oddychanie i ocieranie/przywry chyba /

mocz też pokarm w MLP - najlepiej szklarka/wodzien mrozony rozp. w wodzie z 2xmlp i reszta do lodówki, skarmiać często po trochu - i nic innego wtedy nie dawać jeść.

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe