• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Obsada do 320l

#1
Witam wszystkich na forum. To mój pierwszy post ale od jakiegoś czasu szukam na forum informacji na temat pielęgnic. Dostałam akwarium o nietypowych wymiarach120x45x60 324l. Całe Opti White tło mist . Pokrywa z szyby. Korzenie red moor wood, masa anubiasów i mikrosorium. Filtr jbl1501 oświetlenie naświetlacze hqi 2x70w, zestaw co2 itd.
Do tego ławica neonów innesa i masa krewetek red cherry ktore raczej posłużą za pokarm Undecided
Mam też piach frakcja 0,8-2mm.
Od jutra zaczynam wszystko ustawiać i zabierać się za aranzację itd.  W związku z tym prosiłbym o rady co do wyboru rybek. W mniejszym akwa 112l przechodziłam przez różne gatunki mniejszych rybek - największe to były gurami mozaikowe . Wszystko na wodzie kranowej. Teraz chcialabym coś większego. Moja woda w kranie to 9 dh i ph ok.7,5 
Nie mam doświadczenia z co2 Ale czytałam że można nim obniżyć ph. Więc proszę o rady czy mogłabym to wykorzystać.
Podobają mi się bardzo pielęgnice severum heros efasciatus nie wiem czy nie jest to za małe akwarium dla nich. I neonki mogą też marnie skończyć. Poza tym czytałam że severum i rosliny odpadają. Myślałam też o skalarach ze względu na wysokość akwa Ale mąż niezbyt jest przekonany. Może wy go przekonacie Bezradny
Generalnie zależy mi na tym żeby były jakieś roślinki i napewno będą anubiasy, mikrosorium i ewentualnie z mojego mniejszego akwa zabienica, może nurzaniec lub kryptokoryny. W zależności od tego jakie padną propozycje obsady  to dobiorę tez roaliny. Dlatego juz teraz pytam o ryby zeby dobrze wszystko zaplanowac. Jeśli chodzi o neonki moge z nich zrezygnować.. 
Jakie wieksze ryby mogłabym tu wpuścić żeby nie zjadły roślin i w jakiej ilości żeby się nie pozabijały. Podejrzewam ze Max 2-3 gatunki. Jestem otwarta na różne propozycje, może ktoś doradzi jakie pasowalyby do tego co już mam tj. Jasnego tła w akwa korzeni i roślin w/W A także wody jaka mam.  Z góry dziękuję za wszystkie rady :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Męża do skalarów sama przekonaj. Z resztą to Twoje akwarium, Ty się nim zajmujesz i wybór ryb należy do Ciebie. 
Wymiary szkła w sam raz pod skalary. Żeby nie było nudno to na dno możesz dodać akary cętkowane lub wiśniowe. To sprawdzone połączenie. Ryby nie wchodzą sobie w drogę. Akary ożywią strefę przydenną. Z pewnością nie będzie nudno. 
Neony z czasem pewnie znikną jeśli nie w pyszczkach dorastających skalarów to z powodu zbyt wysokiej dla nich temperatury. Wodę masz nie najgorszą. Jeśli chcesz obserwować jak ryby prowadzają młode, musisz zaopatrzyć się w filtr RO.
Powodzenia.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dziękuję za radę. Właśnie martwiłam się trochę tym co na dno przy skalarach A te akara bardzo ładne nawet sprawdzałam że są dostępne w okolicy :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości