Odpowiedz 
Ziemiojady, dyskowce i ławica
16-04-2019, 22:31 PM
Ziemiojady, dyskowce i ławica
Witam, wpadłem ostatnio na pomysł, żeby postawić drugi zbiornik. Akwarium bedzie miało 320 cm dł, 80 cm wys i 50 cm szerokie, z racji braku miejsca, no może 55...
W zbiorniku zamieszkają dyskowce, jakaś ławica i ziemiojady. I tu proszę o pomoc. Jaki gatunek i jaka ilośc tych ziemiojadów, przy założeniu, że dyskowców bedzie koło 20 szt?
Jako podłoża chciałbym użyć piasku, jakieś pojedyńcze kamienie, korzenie i ewentualnie mech plus rośliny pływające. Więcej roślin nie przewiduję.
Ogólnie zbiornik ma być w stylu BW, lub ogólnie zbliżone biotopowo do amazonki...
Za temat zabieram się po świętach
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-04-2019, 07:52 AM
RE: Ziemiojady, dyskowce i ławica
W takim dużym zbiorniku to praktycznie możesz trzymać jaki chcesz gatunek ziemiojada Smile. Zwróć tylko uwagę aby to nie był gatunek zbyt żywiołowy bo paletki nie lubią towarzystwa ryb bystrych, "śmigających" po akwarium - powoduje to u nich nerwowość i stają się płochliwe. Ze swojej strony - z ziemiojadów, które dobrze znam mogę polecić Satanoperca jurupari - jest to wyjątkowo spokojna ryba, która poprzez swój flegmatyczny charakter wprowadza spokój i harmonie w akwarium. Polecił bym również Geophagus red head tapajos, który może jest bardziej żywiołowy od S. jurupari, ale bardzo fajnie trzyma się w stadzie i w zasadzie jest tylko zainteresowany własnym gatunkiem - inne ryby w ogóle go nie interesują, nie będzie paletkom wchodził w drogę.
19-04-2019, 18:29 PM
Słuchaj Zbyszka, na pewno nie mogą to być silne, asertywne ziemiojady. Tak czy siak łączenie dysków z jakimikolwiek większymi pielęgnicami jest obarczone pewnym ryzykiem.

Małe, szare pielęgnice po 200 za sztukę?! A, są bardzo rzadkie...
To ja poproszę cztery.

Uwaga: Uczenie użytkowników umiejętności czytania ze zrozumieniem nie należy do obowiązków Teamu Cichlidae.pl.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-04-2019, 21:09 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2019 21:12 PM przez Darek.)
Dziękuję, właśnie o takie informacje mi chodziło. Zdecyduję się zatem na Geophagus red head tapajos, ponieważ są mniejsze od Satanoperca jurupari i bedą też mniejsze od dysków, a te mają byc gwoździem programu. 

A co w ławicę? Obecnie mam neony, a te w ławicy chodzą tylko po zgaszeniu światła i bystrzyki barwne, ale  one nie chodzą w ławicy... Zbiornik jest mocno zarośnięty, może dla tego...

W tym zbiorniku, który bedę budował nie będzie roślin oprócz mchów i czegoś pływającego na powierzchni, do tego  korzenie i jakieś kamienie pojedyńcze
20-04-2019, 11:13 AM
(19-04-2019 21:09 PM)Darek napisał(a):   Zdecyduję się zatem na Geophagus red head tapajos, ponieważ są mniejsze od Satanoperca jurupari i bedą też mniejsze od dysków, 

W takim dużym zbiorniku i przy odpowiednim karmieniu G. red heod tapajos bez problemu powinien osiągnąć 20-25 cm długości Smile.
20-04-2019, 19:15 PM
(20-04-2019 11:13 AM)Zbigniew napisał(a):  
(19-04-2019 21:09 PM)Darek napisał(a):   Zdecyduję się zatem na Geophagus red head tapajos, ponieważ są mniejsze od Satanoperca jurupari i bedą też mniejsze od dysków, 

W takim dużym zbiorniku i przy odpowiednim karmieniu G. red heod tapajos bez problemu powinien osiągnąć 20-25 cm długości Smile.
To może Guianacara?
Chciałbym, żeby dyski były tymi największymi rybami, reszta ma być dopełnieniem... Nie wiem, czy dobrze kombinuję?
20-04-2019, 20:32 PM
Gujanki też są agresywne. Niby siedzą w dołkach ale potrafią atakować inne zadziory. Myślę że Satanoperki to jedna z lepszych opcji. Ew. Biotodoma?

Małe, szare pielęgnice po 200 za sztukę?! A, są bardzo rzadkie...
To ja poproszę cztery.

Uwaga: Uczenie użytkowników umiejętności czytania ze zrozumieniem nie należy do obowiązków Teamu Cichlidae.pl.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wczoraj, 19:51 PM
(20-04-2019 20:32 PM)piotrK napisał(a):  Gujanki też są agresywne. Niby siedzą w dołkach ale potrafią atakować inne zadziory. Myślę że Satanoperki to jedna z lepszych opcji. Ew. Biotodoma?
Biotodoma cupido pasuje mi, jest mniejsza od dysków, pytanie tylko o dostępność?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe