• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Humor akwarystyczny: Czyli znalezione w sieci :)

#1
Pewnie wszyscy przeglądając strony internetowe natrafiacie na sceny i wypowiedzi budzące humor. Ja przynajmniej bardzo często, zwłaszcza na forach internetowych, rodzimych czy zagranicznych. Szczerze mówiąc, za często Big Grin Bywa i śmieszno i straszno, a niekiedy nie wiadomo czy śmać się czy płakać.

Oczywiście rozumiem, że każdemu może zdarzyć się jakiś błąd, lub niedostateczna ilość wiedzy - nikt z nas nie jest nieomylny - dlatego nie śmieje się z tych osób, tylko z sytuacji.

Na początek rarytasy tylko z dzisiaj, tylko z jednego dnia:


1. z cyklu "Jak nie robić akwarium"

Gość pyta co może jeszcze dołożyć do swojego akwarium:

Cytat:Hej, kupiłem stado 110 neonów czerwonych, niestety za szybko przeszły z wody od hodowcy do mnie i padło ponad 60, hodowca w ramach "reklamacji" da mi za darmo 50 sztuk neona czerwonego, razem będzie stado 100 sztuk.
Do tego mam 15 kirysków (10 lamparcich i 5 siatkowanych)
Mam ochote coś jeszcze wpuścić bo troszke pustawo w akwarium.
Aktualna obsada:
10 palet
100 neonów
15 kirysków
akwarium 250 l

2. Gość wchodzi do działu "Gupiki" i pyta "Jak rozpocząć hodowle gubika", potem w każdym kolejnym poście dopytuje o ifnormacje o "gubiku". Ja rozumiem, że może się zdarzyć literówka, albo można nie znać nazwy. Ale żeby w dziale "Gupiki" uparcie debatować o "gubikach"? Wink

3. Do działu profesjonalnej hodowli o tytule "Krzyżowanie i selekcja" wchodzi kobieta i pyta:

Cytat:"Mam akwa 25L a w nim 4 gupiki
Jeden samiec jest tki:
Żółty pyszczek,czarno-błękitny tłów,błękitny ogon(gładki bez wdorków)
Samica jest taka"
samica jest "zwyczajna" czyl ibrązowo-żółte "ciało" a ogon w czarno -błękitne paski i kropki
Jakie młode wyjdą z takiej krzyżówki?"
Najlepsza jest odpowiedź moderatora:
Cytat: "A czy ty myślisz, że my tu jesteśmy jasnowidze jacyś?"
Big Grin

4. Gość pyta jakiej odmiany są jego endlerki. Dostaje odpowiedź, że bez zdjęcia nie da się tego określić. Po czym wkleja zdjęcia samych samic Smile


Pewnie też trafiacie na podobne rzeczy, więc można tu się podzielić Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Dobre, dobre, szczególnie mnie wzruszył koleś od palet i neonów - ciekawe, co tam jeszcze upcha. A jak kiedyś założy większe akwa, to wykupi całego żywca z pobliskiego zoologa i trzech dalszychBig Grin.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Gdzieś, kiedyś natknąłem się na wypowiedzi odnośnie leczenia rybek - jeden z akwarystów leczył swojego mieczyka krótkotrwałą kąpielą we wrzątku i o dziwo ryba ponoć przeżyła Wink
Początek przygody z nikaraguańskimi - 450l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Może po prostu odkażał go po zakupie? Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Śmiać się czy płakać?

[Obrazek: 1915420e24037b45med.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(08-11-2011, 18:59 PM)Dawid napisał(a): Śmiać się czy płakać?

[Obrazek: 1915420e24037b45med.jpg]

Ło matko, ki diabeł, no śmieszne to nie jest Undecided
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Prawda jest taka, że te obie ryby mogą być wspólnie trzymane, ale nie w takim akwarium... A w akwarium publicznym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(10-11-2011, 15:32 PM)Dawid napisał(a): Prawda jest taka, że te obie ryby mogą być wspólnie trzymane, ale nie w takim akwarium... A w akwarium publicznym.

No widzę, że nie ma się to jak obrócić w tym akwa. Co to za stwór jest w ogole?, bo gdzieś to widziałem, ale nie pamiętam.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Gurami olbrzymi Osphronemus goramy, super ryba, nawet jako towarzystwo dla większych pielęgnic, tylko nie w takim akwarium... Pamiętam, że właściciel tej fotki był dumny, że ma u siebie "taki okaz" Confused
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(10-11-2011, 17:06 PM)Dawid napisał(a): Gurami olbrzymi Osphronemus goramy, super ryba, nawet jako towarzystwo dla większych pielęgnic, tylko nie w takim akwarium... Pamiętam, że właściciel tej fotki był dumny, że ma u siebie "taki okaz" Confused

Występuje także pod nazwą - gurami właściwy.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości