• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma sp. D36

#1
Sytuacja podobna jak u D37, jedna samica już prowadza narybek a larwy kolejnej zaraz zaczną żerować Wink.

Zdjęcia też wkrótce Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Gratylacje
Czym Ty to wszystko wykarmiasz?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Znaczna większość pokarmu Apistogramma u mnie to żywa wylęgana artemia. Dodatkowo jak nie zapomnę karmić i utrzymywać wilgotności u karmowki to dostają z żywego grindala i doniczkowca. Do tego lada dzień startuje z coroczną hodowla rozwielitki na dworze. Oprócz tego mrożonki i suche, jak pobierają- panduro i atahualpa są nauczone jeść nawet hikari Wink.

Ale w 80% dieta i młodych i dorosłych to wylęgana artemia. W sezonie letnim w 50%- bo wtedy dostają rozwielitki i oczlika Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Papja, pokazałbyś hodowle artemi w osobnym wątku albo na filmiku. To jakaś masówka musi być. 
Przyznam że mi to zawsze słabo szło. Odpalam gdy na prawdę muszę. A efekty raczej mizerne.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Butelka 1.5l, z przyklejonym super klejem do nakrętki łącznikiem do wężyka od napowietrzania i ustawiona na połowie uciętej drugiej butelki, do dołu nakrętką Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A skąd jajka i jaka temp.?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jajka zależa od dostępności Wink. Teraz mam jaja Artemia Koral, mogę odsprzedać nawet ze 100g- bo kupiłem świeża paczkę 550g więc mam zapas- ładnie się klują. Temperatura pokojowa, jak mam 21-22 stopnie to zbieram nie po 24-28 godzinach tylko po 36-40.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
A na jak długi czas starcza te 100gram? W sensie jaki jest czas wykluwania od pierwszego do ostatniego jaja ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
100 gramów artemii może wystarczyć na jeden dzień, jak ktoś ma fermę rybną, a może na 2 lata Wink. Ja zużywam 50-75g miesięcznie(co drugi dzień nastawiam, sypiąc do 5g jajek na butlę). Jak ktoś ma dwa, czy tam trzy akwaria to nastawienie 1g jajek wystarczy na karmienie kilka dni. Artemię po wykluciu odcedzamy, zalewamy świeżą wodą i przechowujemy w lodówce- u mnie artemia którą zaleję odpadem z RO, nawet bez dosalania, wytrzymuje do dwóch dni od wyklucia bez problemu. Jak się przechowuje jej mniej to spokojnie można z 4-5 dni trzymać.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Aparat mi przestrzelił focus :/. Ale widać jaki ogrom tego narybku jest Big Grin.

   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości