• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 450L. Przygotowanie akwarium pod Żaglowce.

#21
W tym tygodniu zamawiam akwarium, warto dopłacać za optiwhite?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Tak-warto, ale opti jest ciut delikatniejsze od zwykłego-nie zjeżdżaj za nisko przy czyszczeniu do piasku aby nie rysować.
I lej RO do podmian - sam miałem obiekcje co do czystego RO ale się przekonałem z czasem ale i tak na chłopski rozum to tam w Amazonii to przecież z nieba leje się co dnia czyste RO.

(12-04-2019, 23:04 PM)Ruki napisał(a): No nie, w kilka-kilkanaście godzin z kranówki do czystego RO ryby nie przeniesiemy, na pewno nie bez szwanku. Zwłaszcza, jeśli na tej kranówie była trzymana długi czas. Takie przestawienie to minimum 2-3 tygodnie stopniowego dochodzenia z parametrami wody do optimum! Podstawa kwarantanny do rozpoczęcie z takimi parametrami, jak ryba przyjechała.
Fakt - podstawy zakupu.
Przyrząd do pomiaru przewodności dobry i powoli doprowadzamy.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Jeszcze Was dopytam.. jaki filtr RO polecacie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Jest temat o RO filtrach. Przy akwa 450l polecam zastosować 2 wkłady szeregowo połączone
Masz wtedy prawie 2x większą wydajność

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Kolejne pytanie. Czy substrat do roślin będzie miał wpływ na parametry wody? Szukałem na allegro robionych substratów ale nie mogłem znaleźć. Jedyne co znalazłem to JBL Manado. Będzie ok?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Manado to nie substrat, to jałowe na dodatek lekkie podłoże. Proponuję zmieszać ziemię ogrodowa z torfem 50;50, wkruszyć kulek g-t ewentualnie samej gliny. Na to piach i gotowe.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Manado miesza w parametrach 
tak jak Mateusz pisze ziemia torf glina/kretowina
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
No to jeszcze lepiej. Koszta niższe Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Można by polemizować, że czyste RO jest generalnie najbardziej odpowiednie dla hodowli żaglowców biorąc pod uwagę to, że mamy do dyspozycji żaglowce dzikie, kolejne pokolenia dzikich Fx, krzyżówki dzikich i hodowlanych oraz liczne odmiany barwne skalara.

Żaglowce pochodzące z Negro i niektórych wód Peru pływają w wodzie o znikomej przewodności (jak paletki) i dla nich woda RO  będzie dobra. Ale formy dzikie z Solimes żyją w wodach o znacznie większej przewodności niż RO a co za tym idzie wyższym ph i twardości. Więc natura pod tym względem jest różnorodna.
Dlatego jak hodujemy niektóre formy dzikie w ph5 lub ph7,8 to można stwierdzić, że nie odpowiada to naturze. Kompromisem, który sprawdza się w takim przypadku jest ph zbliżone do około 7
Również trzymanie form hodowlanych skalara w ph 7,8 nie będą szczęśliwym rozwiązaniem tak samo jak w czystym RO.  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Czyli zbijać PH do 7. A twardości osiągać jak najniższe? Dobrze odczytuje Twoją wypowiedź?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości