Odpowiedz 
Zestaw akwariowy.
08-04-2019, 20:07 PM
Zestaw akwariowy.
Cześć Wszystkim,
Postanowiłem wrócić do pielęgnic. Planuję zakupić poniższy zestaw akwariowy. Początkowo będzie w nim pływała para p. Pawiookich a za parę lat Dyskowce. 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-akwariu...7354904168

Jak Wam się widzi taki zestaw. Czy szafka bez stelażu metalowego dźwignie 500kg? Macie może coś takiego u siebie?

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 22:57 PM
RE: Zestaw akwariowy.
Para pawiookich to nie będzie tam pływała. Dla pawic pomyśl o min 600 L.
Poza tym zestaw ok.
09-04-2019, 18:19 PM
Zestaw akwariowy.
Nie trzeba stelaża metalowego do 450l. U mnie stoi na czterech skręconych ze sobą szafkach

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

S. discus, H. rhodostomus, C. panda, C. similis, A. panduro, P. innesi, T. maculipinnis, R. octofasciata, D. choprae, S. balteata,  S. ornatus, C. regani, Agamyxis sp, H. Columbianus, C. travancoricus, H. elachys
09-04-2019, 23:59 PM
(08-04-2019 22:57 PM)Sloma napisał(a):  Para pawiookich to nie będzie tam pływała. Dla pawic pomyśl o min 600 L.
Poza tym zestaw ok.
Kurcze zmartwiłeś mnie trochę tą pojemnością. Zacząłem teraz myśleć o Skalarach. Nie wertowałem jeszcze internetu na ich temat. Mam tylko pytanie na szybko... czy do nich trzeba będzie stosować filtr odwróconej osmozy czy nasza kranówka będzie ok?
10-04-2019, 08:57 AM
A to wszystko zależy od tego jaką masz kranówkę Smile kup podstawowe testy Zooleka (ph, oraz twardości kh i gh) i sprawdz.
450L dla pawiookich to faktycznie trochę mało. Szkoda patrzeć potem jak pupile stoją w miejscu i nie mają gdzie pływać. Jest jeszcze cała masa innych pielęgnic które będą świetnie sobie radziły w takim litraży i będą widowiskowe. Możesz na przykład iść w lubiane ostatnio połączenie skalary + pielęgniczki.
Filtr RO to zawsze dobry wybór. Jeśli planujesz właśnie ryby z SA to warto go sobie zamontować.
10-04-2019, 20:33 PM
OK. Jutro podjadę do Zoologa i kupię testy. Wrócę do Was z tematemSmile
11-04-2019, 21:34 PM
Testy zrobione. Założyłem nowy temat pod tym linkiem:

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=9930
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe