• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zestaw akwariowy.

#1
Cześć Wszystkim,
Postanowiłem wrócić do pielęgnic. Planuję zakupić poniższy zestaw akwariowy. Początkowo będzie w nim pływała para p. Pawiookich a za parę lat Dyskowce. 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-akwariu...7354904168

Jak Wam się widzi taki zestaw. Czy szafka bez stelażu metalowego dźwignie 500kg? Macie może coś takiego u siebie?

Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Para pawiookich to nie będzie tam pływała. Dla pawic pomyśl o min 600 L.
Poza tym zestaw ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nie trzeba stelaża metalowego do 450l. U mnie stoi na czterech skręconych ze sobą szafkach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(08-04-2019, 22:57 PM)Sloma napisał(a): Para pawiookich to nie będzie tam pływała. Dla pawic pomyśl o min 600 L.
Poza tym zestaw ok.
Kurcze zmartwiłeś mnie trochę tą pojemnością. Zacząłem teraz myśleć o Skalarach. Nie wertowałem jeszcze internetu na ich temat. Mam tylko pytanie na szybko... czy do nich trzeba będzie stosować filtr odwróconej osmozy czy nasza kranówka będzie ok?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A to wszystko zależy od tego jaką masz kranówkę Smile kup podstawowe testy Zooleka (ph, oraz twardości kh i gh) i sprawdz.
450L dla pawiookich to faktycznie trochę mało. Szkoda patrzeć potem jak pupile stoją w miejscu i nie mają gdzie pływać. Jest jeszcze cała masa innych pielęgnic które będą świetnie sobie radziły w takim litraży i będą widowiskowe. Możesz na przykład iść w lubiane ostatnio połączenie skalary + pielęgniczki.
Filtr RO to zawsze dobry wybór. Jeśli planujesz właśnie ryby z SA to warto go sobie zamontować.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
OK. Jutro podjadę do Zoologa i kupię testy. Wrócę do Was z tematemSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Testy zrobione. Założyłem nowy temat pod tym linkiem:

https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=9930
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości