Odpowiedz 
Odławianie narybku?
06-04-2019, 11:40 AM
Post: #1
Odławianie narybku?
Moje apistogramma eremnopyge ostatnimi czasy mnożą się na potęgę, samica prowadza narybek do miesiąca, a następnie znika w czeluści kokosa by pilnować nowej ikry.
Problem jest taki, że jej wypływanie z nowym narybkiem powoduje magiczne znikanie potomstwa N-1.
Czy dobrym pomysłem jest odłowienie ok. miesięcznego narybku do osobnego akwarium, np specjalnie przygotowanej kostki 30l - chciałbym spróbować odchować większą liczbę, a nie liczyć na przetrwanie pojedynczych najsilniejszych osobników.

Dzięki za wszelkie porady/hinty!

(Na zdjęciu dumny ojciec rodziny)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2019, 12:39 PM
Post: #2
RE: Odławianie narybku?
Jeżeli samica sama zostawi narybek, to znaczy, że możesz go już odłowić. Akwarium 30l to nie jest jednak akwarium na odchowalnik dla pielęgniczek- minimum 54l+duże podmiany, nawet 2x w tygodniu. Apistogramma są podatne na inhibitory wzrostu i azot w wodzie.

"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-04-2019, 20:03 PM
Post: #3
RE: Odławianie narybku?
(06-04-2019 12:39 PM)Papja napisał(a):  Jeżeli samica sama zostawi narybek, to znaczy, że możesz go już odłowić. Akwarium 30l to nie jest jednak akwarium na odchowalnik dla pielęgniczek- minimum 54l+duże podmiany, nawet 2x w tygodniu. Apistogramma są podatne na inhibitory wzrostu i azot w wodzie.

Dzięki za info, wygląda na to, że trzeba się mocniej przyłożyć coby odchować większą ilość (bo pojedyncze harde sztuki przeżywają, np. Trifek naturalną selekcją ostało się 6 z jednego miotuWink).

Ryby notabene od Ciebie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe