• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rubricatochromis guttatus "Kpoglu"

#41
Oddam za darmo. Tongue Te ryby nawet nie przekopują dna. Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Pewnie masz żwir zamiast piasku Wink u mnie kopio dołki i to duże. Lecz ja mam problem po redukcji. Nie chcą mi się teraz mnożyć. I kij wie o co im chodzi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
(17-04-2021, 16:50 PM)tatakuby napisał(a): Pewnie masz żwir zamiast piasku Wink u mnie kopio dołki i to duże. Lecz ja mam problem po redukcji. Nie chcą mi się teraz mnożyć. I kij wie o co im chodzi.
Gdzie żwir? Big Grin

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
U mnie kopią dołki dla młodych na noc. Ale akurat mnie to nie razi bo Benitochromisy też ledwie dziobią piasek.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Z moich obserwacji wynika że czerwieniaki w zasadzie w ogóle nie kopią. Przekopywania nie zaobserwowałem nigdy, z moich doświadczeń to ewentualnie delikatnie coś tam se przekopną piasek z wierzchu ale to rzadko i takie coś to nie przekopywanie, bardziej już przetrzepują detrytus ale to też nie wpisuje się nijak w defincje przekopywania. U mnie jedyne co z kopania to dołki na larwy. Tu od razu pytanko do Was: Czy larwy w pierwszych dniach były umieszczane w dołkach wykopanych w korzeniach roślin ( pod rośliną tak oby założyć maluchy na korzonki)? Pytam bo u stelliferów był to standard a u lifalili chyba jeszcze nigdy tego nie widziałem.

(17-04-2021, 16:50 PM)tatakuby napisał(a): Pewnie masz żwir zamiast piasku Wink u mnie kopio dołki i to duże. Lecz ja mam problem po redukcji. Nie chcą mi się teraz mnożyć. I kij wie o co im chodzi.

Chodzi o dołki na larwy czy jakieś inne? I co znaczy duże? Big Grin


Kobuz bardzo Cię proszę relacjonuj na bieżąco bo jestem nieprawdopodobnie ciekaw co tam się będzie działo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Ja o dołkach pod larwy nie mogę nic napisać bo jak wspomniałem wcześniej zrobiły mnie w konia i do wypłynięcia młodych nie wiedziałem, że coś w ogóle zmajstrowały. Na pewno sprzątają pod kamieniami na noc, pewnie jako miejsca do nocowania dla młodych. Jednak stadko B. longipinnis działa i młodych jest już dziś zdecydowanie mniej. Benito mają pokąsane płetwy ogonowe ale stawiają opór, zwłaszcza samica.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Młodych było chyba dość niewiele, więc szybko zniknęły. Wczoraj widziałem, że drugi samiec złapał kolor, ale tylko na chwilę. Muszę ich pilnować, bo co prawda Benitochromis nie dostały batów, ale płetwy mają dość postrzępione...

Na tę chwilę jest spokój, to wrzucam dwie fotki rodziców z dnia, kiedy młode wypłynęły Smile

Samiec
   

Samica
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Piękne ryby. Miej się na baczności bo kolejne tarło może być za chwilę. Jeszcze w tym tygodniu możesz zobaczyć ikre.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
No kolorki mają cały czas, więc kto wie Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Para alfa odbywa tarła regularnie. Niemniej albo Brycinusy są tak sprytnymi podjadaczami narybku, albo te Hemichromis nie są jeszcze wystarczająco ostrożnymi rodzicami, bo młode znikają po kilku dniach. Nie, żebym płakał bo i tak nie byłoby co z nimi zrobić Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości