• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rubricatochromis guttatus "Kpoglu"

#1
No i przyszedł czas że i ja południowoamerykański akwarysta zapuszczam się w Afrykę Wink Co ten WAC robi z ludzi [Obrazek: boisie.gif]

Zakupiłem od kolegi Matsa Johansona ze Szwecji młodziki F1 rodziców odłowionych w Ghanie niedaleko wioski  Kpoglu. Nie mogę się doczekać aż dorosną. Na razie mega żarłoki. Mam 13 szt także jak mi się wyjaśni sprawa płci to reszta pójdzie w PL jak będą chętni. Na razie tylko taki filmik. 




Tytuł tematu zmieniony zgodnie z rewizją rodzaju Hemichromis: https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...#pid178098
Admin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wielki ukłon w twoją stronę Łojcze za stworzenie w końcu tego tematu. "W końcu"-tak ponaglałem by temat powstał a sam odpisuje dopiero teraz. Dlaczego? Napisałem tego samego dnia cały elaborat ale mi sie usunął gdy telefon wpadł mi do wanny i jeszcze się zepsuł ekran zreszta jak by to po wiedział Zbyszek "szkoda gadać, szkoda strzępić ryja". Ale do rzeczy: Cieszy mnie ogromnie pojawienie się tych ryb w PL. Liczę na owocne rozmowy na temat etologii tych ryb ale i poruszenia kwestii systrmatycznych dotyczących guttatusów jak i całej grupy małych czerwonych Hemichromis czyli "red jewel", które to nawiasem mówiąc hemichromisami niebawem być przestaną. Czekam z niecierpliwością na kolejne fotki i relacje z życia maluchów oraz na moment kiedy w końcu jak napisał Łojciec: wyjaśni się sprawa płci i ryby pójdą w PL. Bo w zasadzie to nie w PL a w OP. Na koniec zagadka : Jakie inne czerwieniaki pod względem ubarwienia przypomina rzeczona forma guttatusa?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jakieś tam cyki Wink.


   
   
   
   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Moja młodzież bardzo szybko rośnie i w baniaku zaczynają sie przepychanki. Z racji tego pięć sztuk mogę odstąpić chętnym.
Z miłą chęcią już podczas spotkania tanganickiego mogę je dostarczyć. Macioch jestes gotowy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Prawie zawsze chociaż jedna para ma ikrę/narybek Big Grin. Z chęcią się pozbędę nadwyżki Wink.

   
   
   
   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Urosły Wink


Mam kilka sztuk F1 nadwyżki, tak samo jak grupę F2 która się odchowała Smile



   
   
   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
W dużych zbiornikach to to pływa ? :-P
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
100x50x40cm u mnie, ale para da radę spokojnie w 80cm długości- to małe ryby Wink. Tylko w takim wypadku trzeba brać grupę i dać im się dobrać samemu.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ale one są ładne Heart
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(24-04-2020, 21:28 PM)dzikakuna napisał(a): Ale one są ładne Heart

Chcesz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości