• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rubricatochromis guttatus "Kpoglu"

#61
U mnie samiec w 180l przerobił samicę na kadłubek bez płetw. Big Grin I powoli, sukcesywnie, kończę z tymi rybami. Big Grin Ładne na zdjęciach, ale psychiczne w akwarium. :x
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Super fota Kobuzie. Cieszę się ogromnie że Hemi podobają Ci się coraz bardziej. Te ryby nie łatwo jest lubić to są proste chamskie i agresywne pielęgnice, wykazujące w wysokim stopniu brak jakiegokolwiek wyspecjalizowania... ale to tylko jedna z ich zalet.
Co do 80x35 to nie polecam nawet dla dobranej w wxzesniej pary (pisze dobranej wcześniej bo przy dobieraniu z grupy młodych to nawet w bardzo dobrze urządzonym zbiorniku się będą dantejskie sceny działy. Zresztą jewelsy po dobraniu się pary trzeba od razu rozdzielać od reszty bo za chwilę może nie być co zbierać). Myślę że szanse na wieloletnie funkcjonowanie pary w 80x35 są spore ale w razie awarii czas na reakcje jest dużo krótszy niż w przypadku 100x40 które uważam za minimum( a czas na reakcje akwarysty jest ogólnie u jewelsow krótki) Bardzo ważna rolę gra urządzenie zbiornika. I w takim 80x35 to już nie ma co patrzeć żeby było ładnie tylko żeby było bezpiecznie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
"I w takim 80x35 to już nie ma co patrzeć żeby było ładnie tylko żeby było bezpiecznie"

Mógłbyś rozwinąć, bo nie zaciekawiło. Czy chodzi o to, aby wystrój nie utrudniał odłowu agresora albo ofiary? Czy warto to samo zastosować w owych 100x40 cm?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Dzięki za opinie. Nie będę ryzykował z nimi w 112l. Zależy mi na niekopiących pielęgnicach w tym baniaku, dlatego pomyślałem o Hemichromisach Smile
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
El Polako jest dokładnie odwrotnie tj mówiąc w skrócie i uproszczeniu baniak ma być zagracony, pełen kryjówek i poprzedzielany. Docelowy baniak dla pary ma być taki docelowo a baniak w którym ma sie dobrać para` ma być taki tym bardziej, bo w momencie kiedy dobierze nam się para wyciągamy z baniaka ten cały majdan a potem odławiamy pozostałe ryby i dopiero potem możemy sobie na spokojnie urządził akwarium dla pary. Wiecej mówie o tym filmie dla Tropicala polecam słuchać od 20:30
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Z czterech dzikusków szybko dobrała się para Blush


Załączone pliki Miniatury
               
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Ale do PL przyjechały F1, nie odłów Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Mówisz o tych które przywiózł Piotr? Smile
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
To te WF guttatus które przywiózł Mady to też Kpoglu? Myślałem, że w nowych lokalizacjach łowili
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Tak, kpoglu
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości