• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Red Head Tapajos - problem

#31
I jak ryby ? Skąd brałeś tego l-200 ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
No i sprawa się wyjaśniła. W piątek po podmianie wody ryby dostały wysypki - ospa. Więc wcześniejsze objawy (otarcia, drgawki, płochliwość) tyczyły tej właśnie choroby. Czy została przywleczona z L200 czy była już wcześniej tyle że w uśpieniu teraz nie ma znaczenia. Dla mnie i wszystkich pozostałych nie stosujących kwarantanny - ostrzeżenie !

Również w piątek podałem zieleń malachitową w dawce 10ml / 100l wody netto - w moim przypadku wyszło mniej więcej 80ml przy zbiorniku 900l. Temperatura wody nie zmieniona - zostałem przy 27 stopniach - niech wszystkie pływki się wyklują. Przy 30-32 stopniach nie ma pewności, że wszystko padnie a przy 35 stopniach na pewno padną mi zbrojniki.
I tu mam pytanie do osób doświadczonych w temacie ospy : ponieważ na opakowaniu producenta zieleni, internecie i książkach są różne informacje chciałem się zapytać jak, kiedy i  w jakiej ilości zastosować kolejną dawkę ?
- czy po 3 i po 6 dniu od początku leczenia podawać połowę dawki ?
- czy po tygodniu połowę i czekać tydzień i dopiero podmiana wody ?
- czy podmienić sporą część wody (50%) i podać pełną dawkę ?

Ryby mają się dobrze, apetyt dopisuje (przez cały ten czas nie było żadnego problemu z braniem pokarmu), prawie wszystkie białe kropki już zniknęły no i najważniejsze straty w rybach : 0 !!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Jak masz dostęp do wody o podobnych parametrach jak w akwa/temp.! też/ to ja 50% wody podmienił bym i dawkę całą, a nie połowę po 3 dniach przy tych 27`C. 
Objawy ospy często pojawiają się gdy podmienimy wodę na zimniejszą.
Po kolejnych 3 dniach znowu 50% podmiana i gdy po 4 dniach nie będzie śladu to 3 porcji bym nie dawał a tylko znowu podmiana i węgiel do osunięcia resztek chemii.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
To z jakiego źródła brałeś elkę ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Odgrzeje tego starego kotleta ale bez sensu zakladac nowy watek .
 Nie moge znalezc jakiego wieku dozywaja Tapajosy??? I drugie pytanie czy w zwiazku z wiekiem robia sie bardzo podatne na choroby ???
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości