• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Benitochromis finleyi "Kobe River"

#61
(16-01-2021, 05:18 AM)macioch napisał(a):
(15-01-2021, 15:46 PM)Ruki napisał(a): Prędzej już bym im thomasy wpuścił, a nie czerwone czerwieniaki.
Czyli thomasy to też czerwieniaki, tylko że nie czerwone? Cwaniak

Nie, thomasy to barwniaki. Tongue Ale mamy jeszcze inne czerwieniaki niż czerwone. Tongue

Z tymi benito to szkoda eksperymentować, bo została ostatnia para w kraju. Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Macioch. W takim razie chyba nie zaryzykuję, a na czerwieniaki przyjdzie czas Wink Jakby były szanse na spotkanie WAC to może bym im przywiózł jakieś ciekawe i odpowiednie towarzystwo, a tak to na razie ciężko. Myślałem że Brycinusy je rozruszają, i rozruszały, ale tylko samicę Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
Ostatnio moje Benito odbyły kolejne tarło, ale i tym razem następnego dnia rano ikry w pyskach już nie miały. Wiadomo, fajne są wyzwania, ale nie takie, które działają na nerwy Big Grin

   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Po co Ci je rozmnażać? Adminie, ciesz się ich pięknem.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
W sumie ogólnie akwarium z nimi bardzo mi się podoba, zwłaszcza w połączeniu z Brycinus longipinnis. Ale płochliwość samca jest irytująca :/
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Fajnie jakby się udało przywieźć je znowu do Polski. Jedne z lepszych Benito, bo nie potrzebują RO. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
No i jak w temacie tych ryb idzie wam panowie?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
No ja przywiozłem z WAC dwie pary. Jedna obecnie ma larwy(samiec i samica na zmianę inkubują!), druga czeka aż po nie przyjedziesz. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
(23-10-2021, 21:36 PM)Ruki napisał(a): No ja przywiozłem z WAC dwie pary. Jedna obecnie ma larwy(samiec i samica na zmianę inkubują!), druga czeka aż po nie przyjedziesz. Big Grin

Najbardziej interesowało mnie czy się wymieniają inkubacją. Świetnie. Byłeś świadkiem takiej wymiany? Mnie się tego nigdy nie udało zaobserwować, co prawda u Bujurquina, ale widzę tu pewne podobieństwo.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Momentu przekazywania nie widziałem, ale po prostu raz samica a raz samiec pływają z pełną gębą. Z tym, że samica jest śmielsza i się pokazuje, a samiec siedzi w kamieniach wtedy i prawie nie wypływa.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości