• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Benitochromis finleyi "Kobe River"

#21
Faktycznie piękne są te Koby. Jak w końcu poddam się z pindami (S. pindu) to muszą być jakieś Benito. Jedne gębacze mogę, a właściwie muszę mieć Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Nawet i ja zaczynam się zastanawiać czy bym ich nie chciał Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Papja, jak Twoje się mają? U mnie pauza z tarłami, jutro robię podmiankę.


Załączone pliki Miniatury
               
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
U moich jeszcze nie widziałem większych zalotów. Mam tylko jednego samca- szykuj mi młode Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Samiczka gruba, już dwa dni tańców, zobaczymy co to będzie. Smile


Załączone pliki Miniatury
       
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Samice B. finleyi niezależnie od odmiany błyszczą się jeszcze lepiej niż P. drachenfelsi. Niesamowite.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Mam te ryby od Rukiego i trafiły do mnie na początku lipca, ale do tej pory nie zrobiłem im dobrego zdjęcia. Choć po dodaniu towarzystwa (grupki Brycinus longipinnis) trochę się ośmieliły, to samiec i tak miał cały czas swoje fochy i na mój widok chował się do swojej nory. Samica wydawała się przez ten cały czas praktycznie non stop gotowa do tarła, ale tylko czasem widziałem u niej ślady kuksańców. Na szczęście nie była zbyt mocno goniona.

I taka nuda była do dziś. Ledwie wczoraj napisałem w temacie barttsw o tym że jak w końcu się rozmnożą to chętnie podzielę się młodymi, a dziś wchodzę do akwariowego i dopiero po zapodaniu wodzienia do wody zauważyłem, że ryby schowane pod korzeniem mają tarło. Dosłownie w momencie gdy je zobaczyłem samica zaczęła zbierać całe złoże ikry do pyska. Kilka ziarenek, które zostało niestety zeżarł samiec.

Ciekawe czy samica wytrzyma, ale wygląda na zdecydowanie mniej nerwową niż wcześniej. Poniżej fotki i filmik pokazujący jak wyglądają u tych ryb zaloty (co prawda już po tarle, ale widać charakterystyczne barwniakowe wygibasy, z tym że nie tak zaawansowane jak u Pelvicachromis).

   

   

   

   

Ogólnie to te ryby wyglądają jakby spadł na nie kubek czerwonej farby i trochę niebieskiej Big Grin Poza tym mają piękny kształt, co u chromidotilapii typowe.



P.S. Mam nadzieję, że podczas opieki nad narybkiem uda się zrobić korzystniejsze ujęcia.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Piotrze gratulacje , Dla mnie bardzo dobra i ważna informacja trzymam kciuki Smile Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Nigdy wcześniej nie interesowałem się specjalnie tymi rybami ale faktycznie są piękne:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Oesu, jak mi tęskno za nimi! Super, że w końcu się udało. U mnie samica inkubowała kilka razy, ale po kilku dniach było po ptokach. A potem samcowi włączył się tryb patola....
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości