Odpowiedz 
Benitochromis finleyi "Kobe River"
27-11-2019, 20:22 PM
RE: Benitochromis finleyi "Kobe River"
Faktycznie piękne są te Koby. Jak w końcu poddam się z pindami (S. pindu) to muszą być jakieś Benito. Jedne gębacze mogę, a właściwie muszę mieć Big Grin

Z Mekki na Półwysep Jukatan - gdzie występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki) - jest w linii prostej 12 546 km.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2019, 15:23 PM
Nawet i ja zaczynam się zastanawiać czy bym ich nie chciał Wink
05-01-2020, 20:55 PM
Papja, jak Twoje się mają? U mnie pauza z tarłami, jutro robię podmiankę.

Załączone pliki Miniatury

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-01-2020, 23:36 PM
U moich jeszcze nie widziałem większych zalotów. Mam tylko jednego samca- szykuj mi młode Big Grin.

"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
12-01-2020, 16:54 PM
Samiczka gruba, już dwa dni tańców, zobaczymy co to będzie. Smile

Załączone pliki Miniatury

pozdrawiam, Łukasz
12-01-2020, 20:17 PM
Samice B. finleyi niezależnie od odmiany błyszczą się jeszcze lepiej niż P. drachenfelsi. Niesamowite.

Z Mekki na Półwysep Jukatan - gdzie występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki) - jest w linii prostej 12 546 km.
27-10-2020, 19:34 PM
Mam te ryby od Rukiego i trafiły do mnie na początku lipca, ale do tej pory nie zrobiłem im dobrego zdjęcia. Choć po dodaniu towarzystwa (grupki Brycinus longipinnis) trochę się ośmieliły, to samiec i tak miał cały czas swoje fochy i na mój widok chował się do swojej nory. Samica wydawała się przez ten cały czas praktycznie non stop gotowa do tarła, ale tylko czasem widziałem u niej ślady kuksańców. Na szczęście nie była zbyt mocno goniona.

I taka nuda była do dziś. Ledwie wczoraj napisałem w temacie barttsw o tym że jak w końcu się rozmnożą to chętnie podzielę się młodymi, a dziś wchodzę do akwariowego i dopiero po zapodaniu wodzienia do wody zauważyłem, że ryby schowane pod korzeniem mają tarło. Dosłownie w momencie gdy je zobaczyłem samica zaczęła zbierać całe złoże ikry do pyska. Kilka ziarenek, które zostało niestety zeżarł samiec.

Ciekawe czy samica wytrzyma, ale wygląda na zdecydowanie mniej nerwową niż wcześniej. Poniżej fotki i filmik pokazujący jak wyglądają u tych ryb zaloty (co prawda już po tarle, ale widać charakterystyczne barwniakowe wygibasy, z tym że nie tak zaawansowane jak u Pelvicachromis).

Ogólnie to te ryby wyglądają jakby spadł na nie kubek czerwonej farby i trochę niebieskiej Big Grin Poza tym mają piękny kształt, co u chromidotilapii typowe.

P.S. Mam nadzieję, że podczas opieki nad narybkiem uda się zrobić korzystniejsze ujęcia.

27-10-2020, 19:38 PM
Piotrze gratulacje , Dla mnie bardzo dobra i ważna informacja trzymam kciuki Smile Smile

1000l - Pterophyllum scalare, Geophagus RHT , Sturisoma aureum
240l - Apistogramma Barlowi
58- Apistograma allpahuayo
27-10-2020, 20:13 PM
Nigdy wcześniej nie interesowałem się specjalnie tymi rybami ale faktycznie są piękne:-)
27-10-2020, 20:48 PM
Oesu, jak mi tęskno za nimi! Super, że w końcu się udało. U mnie samica inkubowała kilka razy, ale po kilku dniach było po ptokach. A potem samcowi włączył się tryb patola....

pozdrawiam, Łukasz
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe