• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paracheirodon simulans

#1
Taka ciekawsza moim zdaniem forma neonów. A waszym?
Taki fortel, wyglądają jak zwykłe neonki, a nie są.

Dlaczego kobietom tak strasznie podobają się "neonki"???? Bezradny
Już kilka razy na forum czytałem, że akwarium tak, ale neonki powinny być. Boisie


Czy są jakieś pielęgniczki, które nie zrobią rzezi z simulansów? I odwrotnie. Będą na tyle silne, że odchowają kilka sztuk ? Nie musi być dużo. Byle by były.

Dicrossus filamentosus?? Apistogramma macmasterii ?

Poratujcie człowieka w biedzieConfused


Edit: Hemigrammus bleheri - da się do tego wrzucić bez zupy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
wielokrotnie miałem simulansa z borelkami i nic się nie działo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Nośny temat Big Grin


One to powiedziały czy sądzisz, że tak myślą?
[-] Post teo otrzymał 1 polubień od:
  • StaryRybak
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Temat nieaktualny. Można zamknąć albo usunąć albo i zostawić ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(26-03-2019, 12:36 PM)rycerz napisał(a): Temat nieaktualny. Można zamknąć albo usunąć albo i zostawić ?

Apistogramma hongsloi, Corydoras habrosus, Paracheirodon simulans, Hypessobrycon sweglesi, te same warunki hodowlane pod wzgledem wody i jej temperatury czyli miękko, kwaśno i ciepło, jak to w Wenezueli
Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dostałem dzisiaj ciekawą informację w sklepie zoologicznym, której nie byłem w sposób nigdy zweryfikować.

Zapytałem o neona simulansa, sprzedawca potwierdził że jest na stanie, jednak ostrzegł, że egzemplarze które otrzymali prawdopodobnie były trzymane obok innesa i niejako częściowo przejęły cechy barwne swoich bardziej czerwonych kuzynów.
Ewidentnie był to simulans ze świecącym pasem przez całą długość jego ciała, ryby już wyrośnięte ale posiadały właśnie dużo czerwonego barwnika na tułowiu.

Spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją ? To powszechny proceder ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(17-01-2024, 12:21 PM)tomicher napisał(a): ostrzegł, że egzemplarze które otrzymali prawdopodobnie były trzymane obok innesa i niejako częściowo przejęły cechy barwne swoich bardziej czerwonych kuzynów.

Tak. Może tak być. Ja kiedyś w tramwaju siedziałem obok studenta z Afryki i potem miałem jakby ciemniejszą karnację. A jak wracałem Rajanerem z wakacji siedziała obok mnie Azjatka to potem przez tydzień miałem skośne oczy.
No proszę Cię. Sprzedawca chciał Ci pocisnąć to co miał na stanie zamiast tego co szukasz.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
[-] Post dzikakuna otrzymał 3 Lubię to od:
  • Martinezio, Nairams, StaryRybak
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(17-01-2024, 13:35 PM)dzikakuna napisał(a):
(17-01-2024, 12:21 PM)tomicher napisał(a): ostrzegł, że egzemplarze które otrzymali prawdopodobnie były trzymane obok innesa i niejako częściowo przejęły cechy barwne swoich bardziej czerwonych kuzynów.

Tak. Może tak być. Ja kiedyś w tramwaju siedziałem obok studenta z Afryki i potem miałem jakby ciemniejszą karnację. A jak wracałem Rajanerem z wakacji siedziała obok mnie Azjatka to potem przez tydzień miałem skośne oczy.
No proszę Cię. Sprzedawca chciał Ci pocisnąć to co miał na stanie zamiast tego co szukasz.

Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Chyba nie warto pisać w taki sposób do nowych użytkowników, tym bardziej jeśli kompletnie nie masz pojęcia kto siedzi po drugiej stronie [Obrazek: mysl.gif]

Idea Po pierwsze wiem co widziałem i jestem przekonany, że były to simulanse. Fakt, że ilość czerwonego barwnika był większy niż u populacji , którą posiadam z kilku różnych źródeł też nie podlega dyskusji. Pytanie dlaczego było go tak dużo ?

Idea Po drugie polecam Ci obserwację ryby z okolic São Gabriel da Cachoeira, a dokładniej Igarapé Muiá, która nazywa się Corydoras Imitator.
Ten mały kirysek jest w stanie robić dokładnie to co opisujesz w swoim super dowcipie [Obrazek: paluszkiem.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Simulanse mogą mieć cały brzuch praktycznie czerwony, oczywiście nie tak intensywnie jak inne neony. Kwestia lokalizacji i predyspozycji osobniczych- możesz mieć kilka takich czerwonych sztuk a reszta będzie bez koloru na brzuchu.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(19-01-2024, 12:07 PM)Papja napisał(a): Kwestia lokalizacji i predyspozycji osobniczych- możesz mieć kilka takich czerwonych sztuk a reszta będzie bez koloru na brzuchu.

Tak. A także kolor i intensywność zależy też od samopoczucia ryby wystroju akwarium czy oświetlenia. Ale z pewnością nie od tego że pływały w jednym akwarium z neonami czerwonymi i przejęły od nich kolor czerwony.
Swój dowcip uważam za przedni. ja się uśmiałem. [Obrazek: rotfl.gif] Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości