• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis kribensis "Makoure"

Na pewno masz rację. Niemal całkowicie porzuciłem karmienie ich granulatami (nie licząc karmy dla detrytusożerców od Rene Krütera). Dostają płatki roślinne z Tropicala, wspomniany granulat, wodzienia, artemię i (minimalnie) lasonogi. Coś byś dorzucił do tego menu?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Teoretycznie wodzień i artemia mogą narobić najwięcej zamieszania. Niestety zawierają mało substancji balastowych i przez to barwniaki są podatne na bloat po nich. Ja do dziś nie mogę sobie wybaczyć straty Benitochromis batesii, które przeżarły się wodzieniem i szlag je trafił...
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Hm, no to kupię w takim razie dafnię jak gdzieś trafię.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(06-02-2021, 19:42 PM)piotrK napisał(a): Na pewno masz rację. Niemal całkowicie porzuciłem karmienie ich granulatami (nie licząc karmy dla detrytusożerców od Rene Krütera). Dostają płatki roślinne z Tropicala, wspomniany granulat, wodzienia, artemię i (minimalnie) lasonogi. Coś byś dorzucił do tego menu?

Ja karmiłem swoje głównie własnym mixem - szpinak, spirulina z apteki, witaminy dla niemowląt w kapsułkach i krewetki, i mrożony bukiet warzywny czy jakoś tak mix warzyw -zupa wiosenna chyba.
Przekarmiałem, jak to ja, ale bloat a częściej puchlinę miałem jak jadły dla innych ryb wrzucane mrozonki - wodzień czy artemię -innych nie dawałem.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie w końcu się wytarły, od lanego poniedziałku prowadzą młode. Trochę się obawiałem czy dadzą rade upilnować narybek przy brzankach E. fasciolatus, ale pomimo, że niektóre z nich są większe od samicy Pelvicachromis, mała grupka wciąż pływa  z rodzicami.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:


Wciąż utrzymują młode, z czego bardzo sie ciesze.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Fajne widoki Zosiek!:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zosiek, jesteś jedyną nadzieją. U mnie niestety został sam samiec.

Trzymam kciuki bo chciałbym utrzymać ten gatunek u siebie...
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie niby jest parka, niby się trzęsą do siebie, niby kopią pod kamieniem... I tyle. Może jak będzie cieplej to zaskoczą Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ruki, czytaj PW, mam samicę gotową do tarła i chciałem Ci ją wysłać Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości