Odpowiedz 
Pelvicachromis kribensis "Makoure"
06-02-2021, 19:42 PM
RE: Pelvicachromis kribensis "Makoure"
Na pewno masz rację. Niemal całkowicie porzuciłem karmienie ich granulatami (nie licząc karmy dla detrytusożerców od Rene Krütera). Dostają płatki roślinne z Tropicala, wspomniany granulat, wodzienia, artemię i (minimalnie) lasonogi. Coś byś dorzucił do tego menu?

Z Mekki na Półwysep Jukatan - gdzie występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki) - jest w linii prostej 12 546 km.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-02-2021, 19:52 PM
Teoretycznie wodzień i artemia mogą narobić najwięcej zamieszania. Niestety zawierają mało substancji balastowych i przez to barwniaki są podatne na bloat po nich. Ja do dziś nie mogę sobie wybaczyć straty Benitochromis batesii, które przeżarły się wodzieniem i szlag je trafił...

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-02-2021, 20:06 PM
Hm, no to kupię w takim razie dafnię jak gdzieś trafię.

Z Mekki na Półwysep Jukatan - gdzie występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki) - jest w linii prostej 12 546 km.
06-02-2021, 20:10 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2021 20:12 PM przez novi.)
(06-02-2021 19:42 PM)piotrK napisał(a):  Na pewno masz rację. Niemal całkowicie porzuciłem karmienie ich granulatami (nie licząc karmy dla detrytusożerców od Rene Krütera). Dostają płatki roślinne z Tropicala, wspomniany granulat, wodzienia, artemię i (minimalnie) lasonogi. Coś byś dorzucił do tego menu?

Ja karmiłem swoje głównie własnym mixem - szpinak, spirulina z apteki, witaminy dla niemowląt w kapsułkach i krewetki, i mrożony bukiet warzywny czy jakoś tak mix warzyw -zupa wiosenna chyba.
Przekarmiałem, jak to ja, ale bloat a częściej puchlinę miałem jak jadły dla innych ryb wrzucane mrozonki - wodzień czy artemię -innych nie dawałem.

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
10-04-2021, 19:27 PM
U mnie w końcu się wytarły, od lanego poniedziałku prowadzą młode. Trochę się obawiałem czy dadzą rade upilnować narybek przy brzankach E. fasciolatus, ale pomimo, że niektóre z nich są większe od samicy Pelvicachromis, mała grupka wciąż pływa  z rodzicami.

Multi multa sciunt, nemo omnia
23-04-2021, 21:33 PM

Wciąż utrzymują młode, z czego bardzo sie ciesze.

Multi multa sciunt, nemo omnia
23-04-2021, 23:33 PM
Fajne widoki Zosiek!:-)
23-04-2021, 23:41 PM
Zosiek, jesteś jedyną nadzieją. U mnie niestety został sam samiec.

Trzymam kciuki bo chciałbym utrzymać ten gatunek u siebie...

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
24-04-2021, 08:35 AM
U mnie niby jest parka, niby się trzęsą do siebie, niby kopią pod kamieniem... I tyle. Może jak będzie cieplej to zaskoczą Big Grin

27-04-2021, 23:03 PM
Ruki, czytaj PW, mam samicę gotową do tarła i chciałem Ci ją wysłać Tongue
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe