• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis kribensis "Makoure"

#91
(22-03-2020, 18:57 PM)Goran napisał(a): Może nie z 3 ale z 2 parami pewnie będę ryzykował.  Zawsze to lepiej mieć wroga na drugim końcu 2m pociągu niż w drugim kącie 1m pokoju.
Właśnie 3 pary zawsze lepiej niz dwie, bo agresja lepiej się rozkłada. Dominująca para ma wtedy 4 cele, a nie tylko 2.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Dwie pary, do czasu aż dorosną, a Makoure to cichy zabójca.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
(22-03-2020, 19:08 PM)Ruki napisał(a): Właśnie 3 pary zawsze lepiej niz dwie, bo agresja lepiej się rozkłada. Dominująca para ma wtedy 4 cele, a nie tylko 2
A zawsze jest tak  że to ta dominująca leje resztę czy ta reszta między doba też się tłucze ?

piotrK (napisał)a
Możemy sobie filozofować, a specyficzny układ Twojego akwarium i tak zrobi swoje - i to jest fajne. Dlatego warto postawić jeden duży baniak niż 3 maleństwa.

Zgadzam się. Ja zazwyczaj lubię pokombinować i pociąg pewnie stanie na peronie...... O ile to wszystko co się dzieje nie namiesza za bardzo.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
U mnie maluszki rosną ładnie, wszystkie żarłoczne. Lubię patrzeć jak cała chmara zanurza pyski po same oczy w piasku. Rodzice już raczej się nimi nie opiekują, ale przez zagęszczenie do tarła nie podchodzą.
Fotka młodzieży


Załączone pliki Miniatury
   
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Dzięki Zimnej Zośce piękna parka zawitała właśnie u mnie w baniaku.
Właśnie przeszły "kroplówkę" i przed chwilą wskoczyły do baniaka. Miałem porobić zdjęcia, ale ciężko je uchwycić.
Dzięki za krótką pogawędkę o rybkach, mimo tych dziwnych czasów jakie nastałyWink.
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
(22-04-2020, 20:15 PM)kzk napisał(a): Dzięki Zimnej Zośce piękna parka zawitała właśnie u mnie w baniaku.
Właśnie przeszły "kroplówkę" i przed chwilą wskoczyły do baniaka. Miałem porobić zdjęcia, ale ciężko je uchwycić.
Dzięki za krótką pogawędkę o rybkach, mimo tych dziwnych czasów jakie nastałyWink.
Pozdrawiam.

No i super, ciesze się i ja lubię zawsze pogadać o rybach z drugim wariatem w temacie Wink Niech ryby zdrowo rosną i dadzą następny narybek. Pochwal się czasem co u nich.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
Zosiek, Ruki, macie jakieś wolne samce do wydania? Zastanawiam się czy nie poświęcić im większego akwarium, bo w tym szanse na dominację ma tylko jeden samiec.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Mam młodą parkę na wydaniu, ostatnie dwie mioty pogubiły w baniaku. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Admin coś się wyczaruje Smile
Też myśle nad większym szkłem dla nich, bardzo mnie ciekawi jak w grupie się bedą zachowywać.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mam pytanie do ZZ, czym były karmione barwniaczki bo mi tylko jedzą artemię, a nie mogę im serwować mięsnej diety.

Płatków tetry nie ruszają ( różne rodzaje)
Cichlid plant z naturę food też nie.
D-50 też nie.
Proszę napisać jeśli można, bo głodują
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości