• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [96] Mieczyki pomarańczowe

#21
HW to lipa, jakość adekwatna do ceny, przeczytałem kilka dobrych opini, zaryzykowałem, kupiłem i żałuję, postaw już choćby na niewiele drozszego JBLa
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(09-03-2019, 23:27 PM)Los_1988 napisał(a): OK, rozumiem. To akwarium jest moim powrotem do akwarystyki. Będę zbierał doświadczenia. 

Przeczytałem twój opis i szczerze współczuję. Jeśli mój powrót do akwarystyki miałby taki przebieg to bym się zniechęcił. A ty starasz się to ogarnąć. Inni by pewnie wrzucili ryby w wiadome miejsce i zaczęli od nowa.

Tak się zastanawiam skąd się wzięła choroba w akwarium? Może już były zarażone? Czy stres przeprowadzki moze naprawdę wywołać ospę u ryb?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Szukaj dokładnie zdechłych ryb bo one strasznie zanieczyszczają wodę. Może masz możliwość karmienia żywcem, który mnej zanieczyszcza wodę. Filtr to inwestycja na wiele lat a poza tym jest to najważnieszy (+grzałka) instrument w akwa więc nie warto oszczędzać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Jeśli chodzi o filtracje o faktycznie jest to bardzo ważny aspekt prawidłowo funkcjonującego zbiornika natomiast grzałka może często być zbytecznym elementem. Oczywiście zależy to od potrzeb mieszkańców zbiornika jak i temperatury w pomieszczeniu. Odnosząc się do pytania rycerza w kwestii ospy to tak. Częstą przyczyną jej powstawania jest stres i inne czynniki towarzyszące przy transporcie ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Panowie dziękuje za odpowiedzi. 
Ospy nie zdiagnozowałem w akwarium.
Nie wiem co to było. Być może zatrucie związkami przemiany materii. Testy robiłem średnio raz na tydzień lub dwa tygodnie.
Ryb zdechłych nie mam w akwarium. Myślę, że ewentualne mniejsze sztuki jeżeli padły to poradziły sobie z nimi helenki. 
Zrobiłem kolejny błąd i testy wykonałem po podmianie wody 30%, wyszły tak: 
NH4 0.05 
NO2 grubo poniżej 0.01 
NO3 około 5

Ogólnie to podejrzewam, że cykl azotowy w tym akwarium bo tych wszystkich przejściach jeszcze nie ruszył na dobre. Co myślicie o tym ?

Jeżeli chodzi o filtr HW 603a/603b to nie słyszałem złych opinii. Często stosowany jest jako prefiltr mechaniczny do większych kubłów w większych akwariach. 
Mniejszy 602a/602b jest delikatniejszy w wykonaniu lecz też jest polecany. 
Tu jest kwestia do zastanowienia jeszcze. 

Jeżeli chodzi o przeprowadzki ryb to stosuję kwarantanne. Ryby transportuje w wiadrach 10 litrowych. W domu stopniowo dolewam do wiadra wody z kwarantanny. To samo robię przy przeprowadzce ryb z kwarantanny do akwarium głównego. Przed samą przeprowadzką podmieniam 20-25% wody w akwarium głównym.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości