• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Poszukuje Bloody Oscar(Super Red Oscar)

#1
Witam wszystkich
Od bardzo dawna (1,5 roku?) poszukuje Bllody Oskar i jak się domyślacie stoję w miejscu.
Czy ktoś z was spotkał się z taką odmiana Oscarów jak na fotce i filmiku?


[attachment=775]
http://www.mypalhs.com/forums/showthread...ost2405133



Pozdrawiam Carlos.



 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zdjęcie zajefajne. Ciekawe jak ze znalezieniem czystych ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Z tego co pamiętam, to na pawiookie ktoś chwalił się takimi rybami, ale inni użytkownicy twierdzili, że to były mocno wybarwione Albino Red Tiger oscar.

Ogólnie ryby ponoć do dostania w Wielkiej Brytanii, ale jak jest naprawdę, to trzeba spytać rmboss
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(21-02-2012, 14:12 PM)Pley napisał(a): Z tego co pamiętam, to na pawiookie ktoś chwalił się takimi rybami, ale inni użytkownicy twierdzili, że to były mocno wybarwione Albino Red Tiger oscar.

Ogólnie ryby ponoć do dostania w Wielkiej Brytanii, ale jak jest naprawdę, to trzeba spytać rmboss

No właśnie niby do dostania ale ich nie ma,Rafała nie muszę pytać bo razem ich szukaliśmy od bardzo dawna w UK i nawet w Azji.
Jak są to właśnie Albino Red Oscar albo temu podobne jak na fotce.
Na pawiookie też zalozylem temat i niby gdzieś coś ale nikt nic konkretnego nie wiedział.

[attachment=781]

A możne ma ktoś dobre kontakty i może popytać poza granicami Polski u innych chodowcow Oscarow?.
Pozdrawiam Carlos.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie sądzę, żeby w Polsce miał ktoś te ryby. Kojarzę, że moder z pawiookich.pl ich zdjęcie ściągał chyba od jakiegoś zaprzyjaźnionego Bułgara.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(22-02-2012, 11:54 AM)dator napisał(a): Nie sądzę, żeby w Polsce miał ktoś te ryby. Kojarzę, że moder z pawiookich.pl ich zdjęcie ściągał chyba od jakiegoś zaprzyjaźnionego Bułgara.

Wydaje mi sie ze to zdjecie o ktorym piszesz sciagal administrator strony - Rafal. Nie wiem czy byl to jego znajomy, bo mimo zalozonego watku o tej odmianie nie uzyskalismy zadnej pomocy z jego strony.

Jestem rowniez na etapie poszukiwania i chyba bylem tym, ktory sie chwalil na pawiookie.pl ze je ma Smile Mozliwe ze bylo NAS wiecej.

Zrobilem juz wiele w tym kierunku, razem z Carlosem, poruszylem niebo i ziemie. Ta odmiana na 100 % nie wystepuje w naturze jest tworem ludzi z Singapuru.

Ostatnimi czasy, wg najnowszych przeciekow, rybe mozna gdzies odnalezc w Holandii w jakiejs hodowli.

Musicie Wy jak i ja kiedys wziac pod uwage, ze co niektorzy sie nie chwala tym co maja na forach, malo tego nie maja nawet internetu mimo 2012 roku.

Gdyby taka ryba (czysta!) pojawila sie w PL to osobiscie po nia polece.

Carlos nie poddawaj sie, nie sluchaj bzdur o swietlowkach wybarwiajacych - taka odmiana barwna istnieje. Napewno jest malo potomkow, ale my to naprawimy Smile

P.S. Zastanawiam sie nad napisaniem meila z prosba do legendy rzadko spotykanych ryb z odlowu jak i hodowli - Jeff Rapps - bo mam z nim poniekad posredni kontakt.

Pozdrawiam

Rafal

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Gdybyś trafił na jakieś ciekawe pawie (każdej wielkości), także z opcją ściągnięcia z zagranicy, pisz na PW.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(27-02-2012, 15:26 PM)dator napisał(a): Gdybyś trafił na jakieś ciekawe pawie (każdej wielkości), także z opcją ściągnięcia z zagranicy, pisz na PW.

Czesto cos sie zdarza. Na chwile obecna mam jedna normalna Red Tiger i druga dziko zlapana w Columbii. Jest zupelnie inna pod wzgledem wygladu i zachowania, ale te Bloody musza prezentowac sie przepieknie w akwarium, dlatego bedziemy szukali dalej Smile

Rafal

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Rafał,
Wrzuć jakieś foty lub filmik tych dzikusów z Kolumbii. Może masz jakieś ciekawe obserwacje dot. tych ryb?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(27-02-2012, 15:26 PM)dator napisał(a): Gdybyś trafił na jakieś ciekawe pawie.

Dator co masz na myśli ciekawe?
Jeśli chodzi o dzikusy to się pojawiają od czasu do czasu.
Rafal co do Bloody to najbardziej podobne w tym monecie sa te z linka (Ruby Red Oscar)

http://www.aquascapeonline.com/products/...latus.html

Postaram się wieczorem napisać do nich E-mail i poproszę o konkretne fotki.




 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości