• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kupię harem Apistogramma, Warszawa i okolice

#1
Cześć, cieszę się że trafiłem na tą stronę. Kupię harem Apistogramma do akwarium 54 l. Odłów lub F1 najchętniej. To pierwsze akwarium dla pielęgniczek, do tej pory miałem Paletki. I już
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Mam jedyne w Polsce, z tego co wiem, F1 Apistogramma panduro, akwarium na parkę jak znalazł Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Skąd masz pewność, że masz jako jedyny? Masz podgląd wszystkich akwarystów w Polsce?
[Obrazek: baner.channa.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jedyna szansa, oprócz importu z Peru, to sprowadzić je z glasera, a Ty, ani Stafe nie mieliście ich w ofercie Big Grin. Żaden inny importer też ich w ofercie nie miał, z tego co wiem.


Nikt inny się też nimi nie chwalił w polskim internecie, że sprowadził je sobie na specjalne zamówienie Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
W sumie to jakie to ma znaczenie ile osób ma jakiś gatunek. Papja - może A. panduro jakieś brzydkie są i dlatego nikt ich nie chce mieć? Wink 
A wracając do pytania autora wątku - jeśli koniecznie chcesz F1 lub WF to pisz do importerów, ale jeśli dojdziesz do tego, że nie ma sensu ich szukać, pójdź do Diskusa przy Radzymińskiej (niekiedy mają naprawdę ogromny wybór pielęgniczek) i wybierz sobie parę czy harem (w zależności od gatunku) i ciesz oczy Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Autor podkreśla, że chce dzikie albo F1, więc myślę, że zależy mu też na tym, żeby mieć ryby raczej z kategorii rarytasków Tongue.


Przy apisto kupowanie hodowlaków nie jest najlepszą opcją Wink. Ryby krzywe, często nosiciele syfu, czasami bezpłodne. Nie wyglądające tak jak powinny.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
W okolicy Warszawy jest najlepszy możliwy importer pielęgniczek czyli mpaw:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dziękuję za informację! Byłem w clariasie, jakoś nie zdecydowałem się tam na nic. Na tą chwilę 54 litry ale mam jeszcze 112, dojrzały ładnie funkcjonujący zbiornik z dużą ilością prostych roślin z Mieczykami. Tam też będzie w przyszłości rewolucja :-) Zdaje się że nawiązałem już kontakt z proponowanym importerem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(05-03-2019, 21:23 PM)Papja napisał(a): ...

Przy apisto kupowanie hodowlaków nie jest najlepszą opcją Wink. Ryby krzywe, często nosiciele syfu, czasami bezpłodne. Nie wyglądające tak jak powinny.

Dokładnie, jak komuś nie zależy na Wf to zachęcam do zakupu F1 od kolegów z forum, chłopaki stawali na głowach i wydawali "miliony" aby ściągnąć wymarzone ryby do swych akwa, nie rozumiem odsyłania zainteresowanych do sklepów zoologicznych Dodgy kupując F1 od forumowiczów dostajemy idealne i zdrowe ryby a przede wszystkim zwalniamy im miejsce w akwariach i dajemy szanse na sprowadzenie nowych i ciekawych gatunków które rozmnożą i puszczą w Polskę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Do 54 l to zdecydowanie f1 beda lepszym wyborem i to te mniejsze gatunki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości