• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr narurowy

#1
Witam serdecznie. Zakładam nowy zbiornik 160x60x60 na stelażu i wymyśliłem sobie że wezmę się za zrobienie narurowca. Co do projektu to jestem w trakcie. Na razie ogarniam temat, ale w zwiazku z tym mam kilka pytań. Wstępnie będą dwa zasysy rurami zgrzewanymi 20mm, ale pierwsze pytanie pojawia się odnośnie korpusów czy zaopatrzyć się w te o gwicie 1' czy 3/4' wystarczy? Podkreślam że na razie jestem na etapie projektu i kosztorysu. Dzięki z góry za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(03-03-2019, 16:16 PM)isil napisał(a): Witam serdecznie. Zakładam nowy zbiornik 160x60x60 na stelażu i wymyśliłem sobie że wezmę się za zrobienie narurowca. Co do projektu to jestem w trakcie. Na razie ogarniam temat, ale w zwiazku z tym mam kilka pytań. Wstępnie będą dwa zasysy rurami zgrzewanymi 20mm, ale pierwsze pytanie pojawia się odnośnie korpusów czy zaopatrzyć się w te o gwicie 1' czy 3/4' wystarczy? Podkreślam że na razie jestem na etapie projektu i kosztorysu. Dzięki z góry za pomoc.

Witam, skoro narurowiec ma mieć przyłącze 3/4" lub 1", to zasys zrób minimum 25mm, ale na rurze cienkościennej, np pex.
Rura zgrzewana ma grubszą ściankę. Ja do 1" zaworów i przyłączy mam rurę 32mm zgrzewaną i  przepływ  też d... nie urywa....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dziękuję za odpowiedź. Czyli rury będą grubsze.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Przemysl dobrze tego narurowca, bo jak trafia Ci sie problemy typu zapowietrzanie albo spadki wydajnosci to bedzie cienko.

A nie chcesz czegos prostszego i tanszego typu kaseciak, albo filtr wewnetrzny mechaniczny + hydroponika?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(05-03-2019, 11:55 AM)Loobo napisał(a): Przemysl dobrze tego narurowca, bo jak trafia Ci sie problemy typu zapowietrzanie albo spadki wydajnosci to bedzie cienko.

A nie chcesz czegos prostszego i tanszego typu kaseciak, albo filtr wewnetrzny mechaniczny + hydroponika?
Popieram
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Dziękuję za sugestię! Rozważam wszystko. Muszę poczytać o hydroponice

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(03-03-2019, 17:43 PM)isil napisał(a): Dziękuję za odpowiedź. Czyli rury będą grubsze.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Zrób sobie w rurach zasysających otwory jakieś 3cm poniżej lustra wody, tak dla bezpieczeństwa. Jak Ci zacznie ciec narurowiec przez odpowietrznik to zalejesz mieszkanie tymi 3 cm wody.... Reszta zostanie w baniaku...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości