• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Sluzowce? Jak sie ich pozbyc?

#1
Hej
Od jakiegos czasu walcze z tym badziewiem
Jak na zlosc osadza sie w rurach do filtrow choc tez na szybach akwarium

Podejrzewam ze moze miec to zwiazek z karmieniem ( akwa ze zbrojnikami wiec sporo warzyw ktore jednak max po 12-15 h sa usuwane ) 
 i produktami ubocznymi

Natknalem sie tez na info ze moze to byc niestablinosc zbiornika

Generalnie pomocy bo irytujace staje sie cotygodniowe czyszczenie wezy


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Warzywa podaje od dawna, do 3 dni trzymam warzywa i wyciągam resztki , albo nic nie zostaje żeby wyciągać. Problemów jakichkolwiek brak z tego powodu.

Śluzowce pojawiają się zazwyczaj w świeżych baniakach, niestabilnych więc raczej z tej strony bym upatrywał problemu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
tak, za mało innej flory a za dużo resztek organicznych, też świeże korzenie są tego powodem.
Czasu potrzeba, a na szybko na węzu lampa UV.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A np purigen ktorego nie mam "na szybko" jest w stanie rozwiazac problem 

I nasuwa mi sie takie pytanie czy jesli sie to juz pojawi  to przy ustabilizowaniu baniaka samo znika czy trzeba sie tym zajac?

Dzieki Panowie Okok
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Tak, na szybko wyczyści, ale kieszeń. Po czasie samo zanika, chyba że masz duże korzenie gnijące to nie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
To co masz w wężach to biofilm bakteryjny, świadczy o dużej ilości DOC w wodzie, najprawdopodobniej cukrów z warzyw. Są one świetną pożywką dla bakterii. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Daj więcej fotek, bo to co wrzuciłeś tak jak Ruki napisał nie jest sluzowcem. Śluzówce są zwykle niemal przezroczyste lub białe. Do tego zbrojniki roślinożerne lubią je jeść, wiec trudno mi sobie wyobrazić połączenie: dojrzały zbiornik plus zbrojniki plus śluzówce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Bardzo na szybko przejrzalem regulamim forum C.pl, nie natknalem sie tam na punkt mowiacy o tym ze nie wolno zamieszczac linkow do innego forum

Jesli przeoczylem ten pkt. to przepraszam 

Do rzeczy
To co u mnie sie pojawia wyglada tak jak na tych fotach ponizej:
https://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje...67477.html

U mnie "porastaja" weze, falownik, szyby, korzenie
Fakt zbrojki je jedza wszystkie bez wyjatku i ze smakiem Smile
Dodam ze po podmiankach dodaje stability seachem'a
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
po co te bakterie ? 
mi to wygląda na zielenice lub zakwit bakteryjny a nie na śluzowce , pokaż jak to wygląda w zbiorniku
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Po podmianach polaczonych z czyszczeniem prefiltra kubelkowego i zwyklego dodaje i juz
Mysle ze nie tylko ja dodaje bo produkt cieszy sie duza popularnoscia i ma baardzo pozytywne recenzje

A co do tego czegos brazowego to wczoraj przeczyscilem weze co za tym idzie przeplyw mocno sie poprawil i "sluzowce " ktore byly np na korzeniu czy zwirku nawet ustapily w duzym stopniu

Na ta chwile prawie ich nie ma a na pewno te ktore sa to  nie uchwyci ich apart w moim samsungu Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości