• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Myleus schomburgkii ???

#1
Witam, pytanie czy akwarium długości 170cm starczy tym rybom? Ciężko znaleźć dobre info o tych rybach i ich wymaganiach. Różne źródła podają że rosną max 12cm inne że do 20cm a jeszcze inne że do 40. Miał ktoś te ryby i się wypowie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Naprawdę nic? Ok a może ktoś miał metynnis rubripinnis? albo maculatus czy fasciatus? Ogólnie interesują mnie "płaskoboki". Akwarium 170*40*50h. Problem w tym że wąskie. Ktoś doradzi?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Maiłem i uważam że twoje akwarium jest za małe a szczególnie na rubripinnis i schomburgkii z co najmniej 3 powodów: wielkości ryby, szybkości, upodobaniom ławicowym wiec musi ich być bynajmniej 8. Czwarty powód to ten, że ryba łatwo się stresuje, u mnie przy 8 sztukach zawsze szukały cienia pod konarem i tam spędzały większość dnia, pływały po zbiorniku raczej do światła dziennego - takie im najbardziej odpowiada (dla porównania miałem 1 świetlówkę i to przyciemnioną folią aluminiową). Pewnie gdyby było więcej ryb pływały by śmielej ale to już trzeba mieć  w domu staw- miałem 200x60x60. Przy takim akwarium jak twoje to albo z kąta nie wyjdą albo będą rozbijały się o szyby jak się przestraszą. Fasciatus rośnie mniejszy, nie miałem ich ale myślę że zachowanie podobne. Źródła podają różnie bo w akwarium ryba rośnie nieco mniejsza i gatunki też się trochę różnią wielkościowo ale większość gatunków osiągnie 18cm więc wyobraź sobie pływające talerze - te mniejsze z zastawy stołowej Wink.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dzięki za zainteresowanie tematem i Twoją opinię. Właśnie chodzi o to że w internecie ciężko znaleźć konkrety jeśli chodzi o ich wielkość jak i o akwarium. Np. seriouslyfish podaje zbiornik 180*37.5*37.5 inne np. że 2m min. dlugosci. Tak samo w wielkoscia od 12 do 40, zastanawiam się skąd takie rozbieznosci? Pytałem też kilku ludzi którzy mają schomburgkii dorosłe i rozbieżności też duże od 15 do 25cm. Nie którzy mówią że są " dwa rodzaje" schomburgkii różniące się płetwą grzbietową. Ale w necie nie znalazłem takich informacji. Jeśli chodzi o  oświetlenie to nie widzę z tym problemu jak również  z roślinami pływającymi żeby miały cień. Problem jest raczej z szerokością ???? A mniejsze płaskoboki? Teraz są dyski więc widzę ile miejsca zajmuja choć zdaje sobie sprawę że są dużo mniej ruchliwe od płaskoboków a właśnie zależy mi na bardziej ruchliwych rybach. Palety są już nudne Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości