• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Maxspect Bio-Sphere do zbijania NO3

#21
(28-09-2020, 23:03 PM)barttsw napisał(a):
(28-09-2020, 22:59 PM)alexdemo napisał(a):
(28-09-2020, 20:28 PM)barttsw napisał(a): Nie podmieniaj wody i daj kulkom zapracować

Wymieniam około 120 litrów co niedzielę i nie uważam aby taka ilość miała zaburzyć biologię w akwa, więc nie będę tego zmieniał.
Zwiększę tylko częstotliwość pomiarów No3 i napisze wam czy spada.

Jak robisz co tydzień  takie podmiany to nie widzę sensu dawać kulek
To nie kwestia zaburzenia biologi , danie czasu aby mogły zacząć pracować  ja nie podmieniam od marca i nie widzę sensu podmiany ,Ale fakt mam tak zbudowana filtracje że mi to nie potrzebne
Możesz coś więcej powiedzieć na temat tej filtracji?
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(29-09-2020, 09:58 AM)ksonski napisał(a):
(28-09-2020, 23:03 PM)barttsw napisał(a):
(28-09-2020, 22:59 PM)alexdemo napisał(a): Wymieniam około 120 litrów co niedzielę i nie uważam aby taka ilość miała zaburzyć biologię w akwa, więc nie będę tego zmieniał.
Zwiększę tylko częstotliwość pomiarów No3 i napisze wam czy spada.

Jak robisz co tydzień  takie podmiany to nie widzę sensu dawać kulek
To nie kwestia zaburzenia biologi , danie czasu aby mogły zacząć pracować  ja nie podmieniam od marca i nie widzę sensu podmiany ,Ale fakt mam tak zbudowana filtracje że mi to nie potrzebne
Możesz coś więcej powiedzieć na temat tej filtracji?

To proste ,
Odpowiedni sump oraz w nim media u mnie dla przykładu sump 300l w nim 10l gabek , 3 kg kulek , 25l siporax ,wata
Do tego obowiązkowo hydroponika 135x25x15 18 koszyków z roślinami taki system pozwala mi tylko na dolewke i wymianę waty to cały serwis Smile!!
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(29-09-2020, 10:14 AM)barttsw napisał(a):
(29-09-2020, 09:58 AM)ksonski napisał(a):
(28-09-2020, 23:03 PM)barttsw napisał(a): Jak robisz co tydzień  takie podmiany to nie widzę sensu dawać kulek
To nie kwestia zaburzenia biologi , danie czasu aby mogły zacząć pracować  ja nie podmieniam od marca i nie widzę sensu podmiany ,Ale fakt mam tak zbudowana filtracje że mi to nie potrzebne
Możesz coś więcej powiedzieć na temat tej filtracji?

To proste ,
Odpowiedni sump oraz w nim media u mnie dla przykładu sump 300l w nim 10l gabek , 3 kg kulek , 25l siporax ,wata
Do tego obowiązkowo hydroponika 135x25x15 18 koszyków z roślinami taki system pozwala mi tylko na dolewke i wymianę waty to cały serwis Smile!!


Dzięki wielkie za odpowiedź. Jakiej gradacji gąbek używasz? Możesz zrobić zdjęcie sumpa? Będę budował coś bardzo podobnego bo w końcu przesiadam się na tysiąc litrów ale właśnie nir wiedziałem jak liznąć temat filtracji.
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(29-09-2020, 13:55 PM)ksonski napisał(a):
(29-09-2020, 10:14 AM)barttsw napisał(a):
(29-09-2020, 09:58 AM)ksonski napisał(a): Możesz coś więcej powiedzieć na temat tej filtracji?

To proste ,
Odpowiedni sump oraz w nim media u mnie dla przykładu sump 300l w nim 10l gabek , 3 kg kulek , 25l siporax ,wata
Do tego obowiązkowo hydroponika 135x25x15 18 koszyków z roślinami taki system pozwala mi tylko na dolewke i wymianę waty to cały serwis Smile!!


Dzięki wielkie za odpowiedź. Jakiej gradacji gąbek używasz? Możesz zrobić zdjęcie sumpa? Będę budował coś bardzo podobnego bo w końcu przesiadam się na tysiąc litrów ale właśnie nir wiedziałem jak liznąć temat filtracji.
Wystarczy 120x40x40
Ja robię proste sumpy 2 przegrody i to niskie
Zależy jaki chcesz
A Gabki są 30ppi[Obrazek: 83cb5bea1223b822ec45de1a89afaa44.jpg]

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Bardzo ciekawie, prosto rozwiązane. Ten sump jest przy Twojej tanganice? Do tego mojego tysiaczka chciałem sumpa 160x60x50. Jest wiekszy dlatego, ze w jednej komorze gdzieś 60x50 będzie pływać grupka l236 i chciałem im zapewnić godziwe warunki. Dzięki za podsunięcie pomysłu z tymi koszykami. Pzdr
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(29-09-2020, 14:10 PM)ksonski napisał(a): Bardzo ciekawie, prosto rozwiązane. Ten sump jest przy Twojej tanganice? Do tego mojego tysiaczka chciałem sumpa 160x60x50. Jest wiekszy dlatego, ze w jednej komorze gdzieś 60x50 będzie pływać grupka l236 i chciałem im zapewnić godziwe warunki. Dzięki za podsunięcie pomysłu z tymi koszykami. Pzdr

Masz pytania pytaj
Miałem.taki zbiornik więc z niego zrobiłem
A co do koszyków to super opcja można też zrobić to z kratki rastrowej Ale wychodzi drożej
Tak to jest przy tanganice , wolę wy dac na filtracje niż później latać z wiadrami Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(29-09-2020, 14:18 PM)barttsw napisał(a):
(29-09-2020, 14:10 PM)ksonski napisał(a): Bardzo ciekawie, prosto rozwiązane. Ten sump jest przy Twojej tanganice? Do tego mojego tysiaczka chciałem sumpa 160x60x50. Jest wiekszy dlatego, ze w jednej komorze gdzieś 60x50 będzie pływać grupka l236 i chciałem im zapewnić godziwe warunki. Dzięki za podsunięcie pomysłu z tymi koszykami. Pzdr

Masz pytania pytaj
Miałem.taki zbiornik więc z niego zrobiłem
A co do koszyków to super opcja można też zrobić to z kratki rastrowej Ale wychodzi drożej
Tak to jest przy tanganice , wolę wy dac na filtracje niż później latać z wiadrami Smile


Jakbyś mógł podpowiedzieć to jaka wielkość powinna mieć pierwsza komora do której spływa woda? No i ostatnia komorę na pompę?
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Ja pierwsza mam 13cm
A komora pompy zależy czy będzie Dolewka czy nie

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(29-09-2020, 14:37 PM)barttsw napisał(a): Ja pierwsza mam 13cm
A komora pompy zależy czy będzie Dolewka czy nie

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


To tez jest problem bo chciałem dolewkę ale niezbyt wiem jak to wszystko zorganizować. Wodę mogę podciągnąć bez problemu ale przy tym chciałem żeby jakoś mieszać ro z kranem i taką dolewać do akwarium. Otwór do automatycznej dolewki będzie „na zaś”. I tu tez mam pytanie na jakiej wysokości ten otwór zrobić?
Pozdrawiam Kacper.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Zbiornik.np 60l I kupujesz już gotowa dolewke do tego pompa 300l/h i problem.rozwiazany A do dolewki tylko czyste ro

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości