• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Maxspect Bio-Sphere do zbijania NO3

#1
Stosował to któs może w słodkowodnym?

http://nano-reef.pl/forums/topic/100721-...generacji/

Morszczaki donoszą, że żre to no3 jak cholera Smile a kosztuje 89pln za 1kg, a to niby dużo jest. Tak się zastanawiam, czy jak przestanie mi hydroponika kiedyś wyrabiać, to może będzie czym się wspomóc (oprócz znanych metod typu purolite, purigen czy podmianki po prostu).

Tutaj jest temat o tych mediach na nano-reef
http://nano-reef.pl/forums/topic/100721-...generacji/

A tutaj "Aqua amator" mówi co nieco o tym
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
mam to w swoim jednym baniaku  ogólnie jako medium bologiczne sprawia się wyśmienicie ale czy zbija NO3 nie jestem wstanie ci tego potwierdzić w 100% bo mam zryty test i pokazuje kompletne brednie Big Grin co badanie to inny wynik Big Grin
co do ilości to mam tego 1,5kg na 160l wody Big Grin i wcale nie żałuję maspect zastąpił ta cholerną lawę ogólnie duży plus Big Grin są też miejsca gdzie można kupić mniej niż 1 kg
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
1,5kg na 160l ? omg Smile już chyba do końca życia tego zbiornika nie będzie tam azotu Smile

Jesteś może z Warszawy? Mam testy Zooleka i Saliferta.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
nie,
ja mam dostęp do innych testów tylko nie chce mi się jechać zawieść próbki Big Grin ale muszę bo żarełko się kończy ,
ale wracając do sedna to naprawdę fajne złoże i warte ceny i nie wiem jaka masz filtracje , ale jak masz mało miejsca to naprawdę warto
tak nawiasem jestem zwolennikiem monstrualnych filtracji dlatego przy tym zbiorniku jest sump i 1,5kg mediów które obsłuży  około 4000-5000l Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja również mam Toto - nie robię testów, lecz i tak ze 3/4  kg dokupie przy okazji i Pozbędę się siporaxu razem z matrixem. Ew poprzerzucam tak by były w jednym najmniej obciążonym zbiorniku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Odświeżę nieco temat.
Od 3 dni jestem posiadaczem 1 kg kulek które umieściłem w kuble, filtr obsługuje akwa o pojemności 450 litrów.
Do tej pory NO3 utrzymywało się w okolicy 20, w kranie mam takie same parametry więc wymiana wody nie poprawia sytuacji i tu rodzi się pytanie ,po jakim czasie mogę spodziewać się efektów?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Po tym jak się kulki zasyfia i dzialaja wolniej w ffiltrach kubelkowych
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
barttsw, wiem że używasz tych kulek razem z hydroponiką której ja narazie nie będę miał,czy twoim zdaniem zbiję NO3 do zera używając tych kulek w kuble?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(28-09-2020, 19:55 PM)alexdemo napisał(a): barttsw, wiem że używasz tych kulek razem z hydroponiką której ja narazie nie będę miał,czy twoim zdaniem zbiję NO3 do zera używając tych kulek w kuble?


Do zera nie , ja przy 2kg kulek i hydroponice zbilo mi do 5
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ile bym dał żeby utrzymać NO3 na poziomie 5mg/l Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości