• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Powrót do akwarystyki

#11
Pod ~200l jakiś turbo zbrojonych szafek na zamówienie nie potrzebujesz. Zwykła z plecami z pełnej płyty meblowej będzie ok. Ale faktycznie wrzuć fotke tej rtv. Smile
Takie 100x40x40 to typowa 160l łatwa do znalezienia na portalach aukcyjnych. Choć jakbyś miał pole do popisu to rozważyłbym np 100x60x40h (240l), ale taki wymiar może wymagać zamówienia = drogie i szkło i szafka (chyba, że dokręcisz sam szerszy blat).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wybaczcie opóźnienie. Nie ma mnie w domu i dopiero podeślę zdjęcie po weekendzie. Jedyne co mogę powiedzieć to jest to coś w tym stylu : https://e-meblowy.pl/zestawy-mebli/578-s...adera.html
Mój jedynie jest trochę cienszy. W tą przerwę bym wladowal ze dwa wzmocnienia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Co sądzicie o takiej szafce? Wybaczcie post pod postem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Że to proszenie się o kłopoty.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Musiałbyś dorobić jakieś wzmocnienie na środek między górną półkę i między dolną półkę a podłogę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Jeśli chciałbyś zastosować taką szafkę to musisz ją wzmocnić. Nie uważasz też, że będzie ona zbyt niska?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Wzmocnienie to na pewno. Bez tego ani rusz.
No właśnie jedyny minus to, że trochę niska, ale też nie jest to jakaś tragedia dla mnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Pamietaj, ze jak masz wyzsza to mozesz potem w niej wiecej gratow akwariowych trzymac Big Grin kotnik na przyklad i/lub drugi biotop sobie zrobic Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zwróć też uwagę na blat szafki. Powinien być wypoziomowany i równy. Wydaje się, że blat szafki, którą podałeś za wzór taki nie jest. Moim zdaniem stawianie zbiornika na takiej szafce RTV, nawet jeśli zrobisz w niej wzmocnienia, to duże ryzyko. Najlepiej poczekać, zebrać pieniądze i kupić dedykowaną szafkę pod akwarium. Wiem, że to czasem bardzo trudne, bo na przykład w tej chwili chciałoby się popatrzeć co się dzieje we własnym akwarium, ale w tym przypadku trzeba to dobrze przemyśleć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Siemanko. To znowu ja.
Wrócilem po roku i w tym samym punkcie, ale wiem już na jakie akwarium moge sobie pozwolić. 100X40x40(lub 50) to maksimum jakie dam radę wcisnąć. Zamierzam wziąć się za to jeszcze w tym miesiącu i to moje noworoczne postanowienie więc tym razem nie odpuszczę. Niestety rok temu trafiły mi się dodatkowe wydatki, a w związku z moim wiekiem pracuje jedynie dorywczo to nie chciałem porywać się z motyką na słońce.

Znalazłem na allegro Pana, który wykonuje szafki pod akwarium na zamówienie. Oto szafka, która mnie interesuje:
https://allegro.pl/oferta/szafka-pod-akw...8915022345

Ktoś u niego zamawiał? Same pozytywne opinie, poza tym szafka wygląda dość solidnie. Jeśli założyłbym na niej akwarium 100x40x50 to myśle, że powinna dać radę. Takie akwarium raczej nie waży więcej niż 300 kg.

Dno akwarium zajęłoby w tym wypadku cały blat szafki, ale myślę, że to nie jest problem ??? Martwi mnie to, że tak na styk, ale często widziałem, że ludzie mają tak dopasowane.


Dobra, na razie tyle o szafce.
Akwarium! Myślę o tym, żeby poszukać jakiegoś ładnego używanego jeśli uda mi się trafić taki rozmiar. Są różne opinie o używanych akwariach, ale myśle, że jesli trafi się na utrzymane w dobrym stanie i szczelne to dlaczego by nie? Może ktoś mi coś powie w tym temacie. Ewentualnie szukałbym szklarza albo szukał na allegro. Choć to myślę, że ryzykowne, ponieważ troche bałbym się przesyłki. Zamawiał ktoś z was kiedyś akwarium na allegro?

Pozdro!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości