• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaki filtr wybrać

#1
Witam wszystkich
Jaki zestaw filtrów byście wybrali z niżej wymienionych do akwarium o wymiarach 75x40x35.
Być może macie jakieś inne propozycje.

Prefiltr kubełkowy HW-603B akwarium 30-100L +  Filtr HW-302 1000l/h

Prefiltr kubełkowy HW-603B akwarium 30-100L + AQUAEL MULTIKANI 800 + dwa dodatkowe pojemniki
Prefiltr kubełkowyHW-603B akwarium 30-100L+AQUA NOVA Filtr zewnętrzny NCF-800 200L
Prefiltr kubełkowy HW-603B akwarium 30-100L+IKOLA 250
Prefiltr k HW-603B akwarium 30-100L+Aquael ASAP 800
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Żadnego
Nigdy nie miałem kubełka. Czytam fora akwarystyczne od 5 lat. I wyczytałem, że większość jak nie prawie wszystkie popularne kubełki miały problemy z wyciekami wody.
Poczytaj o HMF wydaje mi się że to najlepsza opcja. 
Też kiedyś myślałem, że cichy kubełek Aqua Nova lub Eheim to najlepsza opcja, a HMF to brzydkie i ble. 
Ale z wiekiem i doświadczeniem człowiek zmienia upodobania na to co bezpieczne i wygodne z tego co szybkie i ładne Big Grin.
Zobacz akwaria użytkownika piotrK. Mega naturalnie wyglądające i działają w nich HMFy. 
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=7436
Możesz HMFa zastosować jako filtr biologiczny i mechaniczny w jednym przy racjonalnej obsadzie akwarium. 
Możesz też HMFa wykorzystać jako biologa i dołożyć głowicę z gąbką jako mechanika. 
Ja jako mechaniczny raczej wybiorę filtr kasetowy. HMF jako bilogiczny. 
Podaj obsadę akwarium bo to też ma znaczenie przy filtracji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(12-02-2019, 15:54 PM)Los_1988 napisał(a): Żadnego
Nigdy nie miałem kubełka. Czytam fora akwarystyczne od 5 lat. I wyczytałem, że większość jak nie prawie wszystkie popularne kubełki miały problemy z wyciekami wody.
Poczytaj o HMF wydaje mi się że to najlepsza opcja. 
Też kiedyś myślałem, że cichy kubełek Aqua Nova lub Eheim to najlepsza opcja, a HMF to brzydkie i ble. 
Ale z wiekiem i doświadczeniem człowiek zmienia upodobania na to co bezpieczne i wygodne z tego co szybkie i ładne Big Grin.
Zobacz akwaria użytkownika piotrK. Mega naturalnie wyglądające i działają w nich HMFy. 
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=7436
Możesz HMFa zastosować jako filtr biologiczny i mechaniczny w jednym przy racjonalnej obsadzie akwarium. 
Możesz też HMFa wykorzystać jako biologa i dołożyć głowicę z gąbką jako mechanika. 
Ja jako mechaniczny raczej wybiorę filtr kasetowy. HMF jako bilogiczny. 
Podaj obsadę akwarium bo to też ma znaczenie przy filtracji.
Teraz obecnie mam 6 młodych akar wiśniowych(Laetacara dorsigera) czekam aż się dobiorą w pary i zostanie jedna albo dwie pary i tyle więcej nie będzie rybci.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Myślę że tu tylko 1 HMF w rogu akwarium. Tylko kwestia jak to teraz zrobić przy działającym akwarium i jaki "napęd" zastosować. 
Tu już ktoś bardziej doświadczony musiałbym się wypowiedzieć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Hmf to dobra opcja, jeśli akwarium działa i jest problem z wklejeniem profili, to możesz zrobić kaseciaka. Ewentualnie większa Kaskada to tez dobra opcja. Ja również bym darował sobie kubełek do takiego akwarium.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(12-02-2019, 19:50 PM)mikonw napisał(a): Hmf to dobra opcja, jeśli akwarium działa i jest problem z wklejeniem profili, to możesz zrobić kaseciaka. Ewentualnie większa Kaskada to tez dobra opcja. Ja również bym darował sobie kubełek do takiego akwarium.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Potrzebuję jak najwięcej miejsca w akwarium do tego jest pokrywa więc oba filtry o których mówicie się za bardzo do tego nie nadają. Po za tym te akary są strasznie płochliwe i moim zdaniem może być hops z akwarium bez pokrywy a tego bym chciał uniknąć. Dlatego też kubełki z prefiltrem które mógł bym otwierać raz na pół roku bo nie chcę grzebać dwa razy w miesiącu w akwarium żeby nie płoszyć rybci.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Rozumiem. Jeśli je da się pogodzić kaskady z pokrywą akwarium, to z kubełków najlepsze doświadczenie mam z jbl. Nawet często otwierane do czyszczenia bez prefiltra nigdy mi nie ciekły. Oczywiście każdy ma inne doswiadczenia z innymi firmami wiec kazdy poleci coś innego...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Od 6 lat u mnie bezawaryjne działa kubełek JBLa zero problemu z wodą. Przy każdej wymianie wkładów, czyszczeniu smarowanie uszczelek wazeliną i bez żadnego problemu działa.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
U mnie kubełki działają bezawaryjnie, Fluval wymaga nasmarowania uszczelki i jest git. A Eheimy to Eheimy.... Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Kubełki jak to kubełki - czy to JBL, czy to Eheim, czy Aquael czy cokolwiek innego. Może będzie pracował kilka lat, a może i nie. Może stanie się głośny, a może nie, może zacznie cieknąć a może nie. W każdym razie jak masz ładną podłogę w domu Smile to musisz się liczyć że zawsze jest cień szansy przy kubełku coś może pójść nie tak.

Jeśli koniecznie ma być kubełek, to poszedłbym w Midikani 800 albo w Unimaxa, bo to najlepszy stosunek cena/jakość. Nie musi mieć napisu Eheim, przecież nie będziesz na niego panienek wyrywał Smile
Jeśli zmieścisz kaskadę, to FZN-3 robi mega robotę.
Najlepiej jednak zrobić filtrację wewnętrzną. Jakaś głowica filtracyjna (Aquael turbo 1000 na przykład) + duża gąbka. Powinno obgonić, a jak nie to można zawsze skleić małego hamburga w obudowie - czyli kaseciaka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości