• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaki filtr wybrać

#11
Nie no, jest różnica czy to JBL, Eheim, Aquael czy jakiś inny. Stare kubły Eheima potrafią pracować 10 lat i więcej- bezawaryjnie. To nie chodzi o wyrywanie panienek, tylko o solidność wykonania i jakość użytych materiałów. Ja osobiście nie poleciałbym niczego z Aquaela jeśli komuś zależy na jakości.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jak napisał ktoś w podobnym temacie niedawno , nie wstawiłbym tam HMF tylko właśnie mały kubełek lub kaskadę. Szkoda w tak małym akwarium zabierać jeszcze miejsce na HMF. Spokojnie tetra ex400 powinna dać radę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(13-02-2019, 13:13 PM)tatakuby napisał(a): Spokojnie tetra ex400 powinna dać radę.

Wtrącę tylko, że Tetry miały zmianę konstrukcji parę lat temu, bo ciekły. Teraz są to modele "plus", ze znacznie lepiej rozwiązanym uszczelnieniem głowicy. Obecnie mam "tetre 800 plus" i w przeciwieństwie do starych 700, naprawdę ją polecam, właśnie ze względu na zmianę zamka głowicy - nic już ciec nie powinno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
A przepraszam nie wiem jak było ze starymi Eheimami sprzed 1X lat. Wtedy nie miałem kasy na taki kubeł, ale mam do czynienia z kubłem Eheima sprzed chyba 2 lat i tego to bym na pewno nie polecił - w szczególności za tą kasę Smile
To nie jest jedyne kryterium wyboru, ale szanuję swoje pieniądze i nie lubię przepłacać za rzekomą jakość.
Natomiast co do Aquaela, to kiedyś byłem zrażony do tej firmy, ale nowe konstrukcje (i nawet nie tylko filtry) dają radę. W szczególności za pieniądze, które się za nie płaci.

Generalnie jest tak, że jak nie umiesz posługiwać się kubłem, to zalejesz mieszkanie i Eheimem i Oasem i Aquaelem, a jeśli mas trochę obycia, to każdy z nich zrobi robotę i przy tym mieszkania nie zaleje Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Każdy kubeł ma wadę i tu niema się spierać która  firma lepsza , miałem doczynienie z wieloma firmami od kubłów i żaden mnie niestety nie przekonał , dlatego nie uważam tej filtracji prędzej czy później i tak wyleje a za te eheimy oasy to można zrobić o wiele lepszą filtrację samemu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Jeśli szukasz kaskady - https://archiwum.allegro.pl/oferta/filtr...56940.html

Lepszej nie znajdziesz, tyle że ciężko znaleźć już - niestety 
Moja chodzi od 2004 roku. Terkocze po czyszczeniu , ale jak zajdzie syfkiem trochę wirnik - jest bezgłośna.

Mam też jeszcze na oku nową . Czeka na mnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(13-02-2019, 13:59 PM)Loobo napisał(a): A przepraszam nie wiem jak było ze starymi Eheimami sprzed 1X lat. Wtedy nie miałem kasy na taki kubeł, ale mam do czynienia z kubłem Eheima sprzed chyba 2 lat i tego to bym na pewno nie polecił - w szczególności za tą kasę Smile
To nie jest jedyne kryterium wyboru, ale szanuję swoje pieniądze i nie lubię przepłacać za rzekomą jakość.
Natomiast co do Aquaela, to kiedyś byłem zrażony do tej firmy, ale nowe konstrukcje (i nawet nie tylko filtry) dają radę. W szczególności za pieniądze, które się za nie płaci.

Generalnie jest tak, że jak nie umiesz posługiwać się kubłem, to zalejesz mieszkanie i Eheimem i Oasem i Aquaelem, a jeśli mas trochę obycia, to każdy z nich zrobi robotę i przy tym mieszkania nie zaleje Smile

Widzisz, ja kupuję używane Eheimy ze starych linii i do tej pory musiałem raz wymienić wirnik(po 4 latach u mnie! A używka już kilkuletnią była), a raz trzpień ceramiczny, który przez przypadek sam złamałem... Big Grin

Ja też szanuję pieniądze, bo wolę je wydać na ryby. Big Grin Ale wydatek rzędu 200(filtr do 100) czy 400(do 200-300l) jeszcze jakoś przeboleję bo wiem, że z10 i więcej lat te filtry u mnie pochodzą.

I nie ma co się umieć posługiwać kubłem, trzeba go tylko umieć złożyć.... Big Grin Poza lelawymi liniami, które leją spod uszczelek, jak niektóre Tetry czy nienasmarowane Fluvale.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(13-02-2019, 16:28 PM)Ruki napisał(a):
(13-02-2019, 13:59 PM)Loobo napisał(a): A przepraszam nie wiem jak było ze starymi Eheimami sprzed 1X lat. Wtedy nie miałem kasy na taki kubeł, ale mam do czynienia z kubłem Eheima sprzed chyba 2 lat i tego to bym na pewno nie polecił - w szczególności za tą kasę Smile
To nie jest jedyne kryterium wyboru, ale szanuję swoje pieniądze i nie lubię przepłacać za rzekomą jakość.
Natomiast co do Aquaela, to kiedyś byłem zrażony do tej firmy, ale nowe konstrukcje (i nawet nie tylko filtry) dają radę. W szczególności za pieniądze, które się za nie płaci.

Generalnie jest tak, że jak nie umiesz posługiwać się kubłem, to zalejesz mieszkanie i Eheimem i Oasem i Aquaelem, a jeśli mas trochę obycia, to każdy z nich zrobi robotę i przy tym mieszkania nie zaleje Smile

Widzisz, ja kupuję używane Eheimy ze starych linii i do tej pory musiałem raz wymienić wirnik(po 4 latach u mnie! A używka już kilkuletnią była), a raz trzpień ceramiczny, który przez przypadek sam złamałem... Big Grin

Ja też szanuję pieniądze, bo wolę je wydać na ryby. Big Grin Ale wydatek rzędu 200(filtr do 100) czy 400(do 200-300l) jeszcze jakoś przeboleję bo wiem, że z10 i więcej lat te filtry u mnie pochodzą.

I nie ma co się umieć posługiwać kubłem, trzeba go tylko umieć złożyć.... Big Grin Poza lelawymi liniami, które leją spod uszczelek, jak niektóre Tetry czy nienasmarowane Fluvale.
Witam wybiorę jakąś używkę eheima temat można zamknąć dzięki wszystkim za opinie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości