Odpowiedz 
Jaki filtr wybrać
12-02-2019, 14:18 PM
Jaki filtr wybrać
Witam wszystkich
Jaki zestaw filtrów byście wybrali z niżej wymienionych do akwarium o wymiarach 75x40x35.
Być może macie jakieś inne propozycje.

Prefiltr kubełkowy HW-603B akwarium 30-100L +  Filtr HW-302 1000l/h

Prefiltr kubełkowy HW-603B akwarium 30-100L + AQUAEL MULTIKANI 800 + dwa dodatkowe pojemniki
Prefiltr kubełkowyHW-603B akwarium 30-100L+AQUA NOVA Filtr zewnętrzny NCF-800 200L
Prefiltr kubełkowy HW-603B akwarium 30-100L+IKOLA 250
Prefiltr k HW-603B akwarium 30-100L+Aquael ASAP 800
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
12-02-2019, 15:54 PM
RE: Jaki filtr wybrać
Żadnego
Nigdy nie miałem kubełka. Czytam fora akwarystyczne od 5 lat. I wyczytałem, że większość jak nie prawie wszystkie popularne kubełki miały problemy z wyciekami wody.
Poczytaj o HMF wydaje mi się że to najlepsza opcja. 
Też kiedyś myślałem, że cichy kubełek Aqua Nova lub Eheim to najlepsza opcja, a HMF to brzydkie i ble. 
Ale z wiekiem i doświadczeniem człowiek zmienia upodobania na to co bezpieczne i wygodne z tego co szybkie i ładne Big Grin.
Zobacz akwaria użytkownika piotrK. Mega naturalnie wyglądające i działają w nich HMFy. 
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=7436
Możesz HMFa zastosować jako filtr biologiczny i mechaniczny w jednym przy racjonalnej obsadzie akwarium. 
Możesz też HMFa wykorzystać jako biologa i dołożyć głowicę z gąbką jako mechanika. 
Ja jako mechaniczny raczej wybiorę filtr kasetowy. HMF jako bilogiczny. 
Podaj obsadę akwarium bo to też ma znaczenie przy filtracji.
12-02-2019, 15:58 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2019 16:12 PM przez kat6665.)
(12-02-2019 15:54 PM)Los_1988 napisał(a):  Żadnego
Nigdy nie miałem kubełka. Czytam fora akwarystyczne od 5 lat. I wyczytałem, że większość jak nie prawie wszystkie popularne kubełki miały problemy z wyciekami wody.
Poczytaj o HMF wydaje mi się że to najlepsza opcja. 
Też kiedyś myślałem, że cichy kubełek Aqua Nova lub Eheim to najlepsza opcja, a HMF to brzydkie i ble. 
Ale z wiekiem i doświadczeniem człowiek zmienia upodobania na to co bezpieczne i wygodne z tego co szybkie i ładne Big Grin.
Zobacz akwaria użytkownika piotrK. Mega naturalnie wyglądające i działają w nich HMFy. 
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=7436
Możesz HMFa zastosować jako filtr biologiczny i mechaniczny w jednym przy racjonalnej obsadzie akwarium. 
Możesz też HMFa wykorzystać jako biologa i dołożyć głowicę z gąbką jako mechanika. 
Ja jako mechaniczny raczej wybiorę filtr kasetowy. HMF jako bilogiczny. 
Podaj obsadę akwarium bo to też ma znaczenie przy filtracji.
Teraz obecnie mam 6 młodych akar wiśniowych(Laetacara dorsigera) czekam aż się dobiorą w pary i zostanie jedna albo dwie pary i tyle więcej nie będzie rybci.
12-02-2019, 19:35 PM
Myślę że tu tylko 1 HMF w rogu akwarium. Tylko kwestia jak to teraz zrobić przy działającym akwarium i jaki "napęd" zastosować. 
Tu już ktoś bardziej doświadczony musiałbym się wypowiedzieć.
12-02-2019, 19:50 PM
Jaki filtr wybrać
Hmf to dobra opcja, jeśli akwarium działa i jest problem z wklejeniem profili, to możesz zrobić kaseciaka. Ewentualnie większa Kaskada to tez dobra opcja. Ja również bym darował sobie kubełek do takiego akwarium.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

S. discus, H. rhodostomus, C. panda, C. similis, A. panduro, P. innesi, T. maculipinnis, R. octofasciata, D. choprae, S. balteata,  S. ornatus, C. regani, Agamyxis sp, H. Columbianus, C. travancoricus, H. elachys
12-02-2019, 22:07 PM
(12-02-2019 19:50 PM)mikonw napisał(a):  Hmf to dobra opcja, jeśli akwarium działa i jest problem z wklejeniem profili, to możesz zrobić kaseciaka. Ewentualnie większa Kaskada to tez dobra opcja. Ja również bym darował sobie kubełek do takiego akwarium.

Potrzebuję jak najwięcej miejsca w akwarium do tego jest pokrywa więc oba filtry o których mówicie się za bardzo do tego nie nadają. Po za tym te akary są strasznie płochliwe i moim zdaniem może być hops z akwarium bez pokrywy a tego bym chciał uniknąć. Dlatego też kubełki z prefiltrem które mógł bym otwierać raz na pół roku bo nie chcę grzebać dwa razy w miesiącu w akwarium żeby nie płoszyć rybci.
12-02-2019, 22:33 PM
Jaki filtr wybrać
Rozumiem. Jeśli je da się pogodzić kaskady z pokrywą akwarium, to z kubełków najlepsze doświadczenie mam z jbl. Nawet często otwierane do czyszczenia bez prefiltra nigdy mi nie ciekły. Oczywiście każdy ma inne doswiadczenia z innymi firmami wiec kazdy poleci coś innego...

S. discus, H. rhodostomus, C. panda, C. similis, A. panduro, P. innesi, T. maculipinnis, R. octofasciata, D. choprae, S. balteata,  S. ornatus, C. regani, Agamyxis sp, H. Columbianus, C. travancoricus, H. elachys
12-02-2019, 22:40 PM
Jaki filtr wybrać
Od 6 lat u mnie bezawaryjne działa kubełek JBLa zero problemu z wodą. Przy każdej wymianie wkładów, czyszczeniu smarowanie uszczelek wazeliną i bez żadnego problemu działa.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
12-02-2019, 22:42 PM
U mnie kubełki działają bezawaryjnie, Fluval wymaga nasmarowania uszczelki i jest git. A Eheimy to Eheimy.... Smile

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel

Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 12 gatunków ryb, z czego pielęgnic 7

pozdrawiam, Łukasz
13-02-2019, 09:03 AM
Kubełki jak to kubełki - czy to JBL, czy to Eheim, czy Aquael czy cokolwiek innego. Może będzie pracował kilka lat, a może i nie. Może stanie się głośny, a może nie, może zacznie cieknąć a może nie. W każdym razie jak masz ładną podłogę w domu Smile to musisz się liczyć że zawsze jest cień szansy przy kubełku coś może pójść nie tak.

Jeśli koniecznie ma być kubełek, to poszedłbym w Midikani 800 albo w Unimaxa, bo to najlepszy stosunek cena/jakość. Nie musi mieć napisu Eheim, przecież nie będziesz na niego panienek wyrywał Smile
Jeśli zmieścisz kaskadę, to FZN-3 robi mega robotę.
Najlepiej jednak zrobić filtrację wewnętrzną. Jakaś głowica filtracyjna (Aquael turbo 1000 na przykład) + duża gąbka. Powinno obgonić, a jak nie to można zawsze skleić małego hamburga w obudowie - czyli kaseciaka.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe