• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przebicia w LEDach

#21
kolego szukaj zasilaczy MW to jedna z najwyższa klasy zasilaczy , używam ich nie tylko do oświetlenia a także w w robocie do sterownik PLC i można brać je śmiało, odradzam te wszystkie tanie zasilacze
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(07-02-2019, 00:27 AM)Ghost napisał(a): Poszukam jakiegoś, chociaż szczerze powiem, że nie rozumiem Smile Między zasilaczem a ledami jest TC421 i to sterownik powinien oberwać pierwszy Smile
Ale nawet pomijając sterownik - jakim cudem płaskownik, jak wszystko co do niego dotyka jest izolowane? Smile Coś czuję, że ostatecznie zamówię elektryka i powiem kup co trzeba i zmontuj
Oj zdziwiłbyś się. Nie jeden elektryk nie ma o tym pojęcia.

Izolacja jest dostosowana do 12V, wątpię żeby producent robił coś na wyrost.

Sprawdź tylko z innym zasilaczem. Pożycz od kogoś podepnij. Chyba, że możesz sprawdzić na wyjściu z zasilacza napięcie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Mam cały czas jakieś wątpliwości odnośnie probówki Smile Dorwałem dzisiaj próbnik napięcia GK-9. Po przyłożeniu grotów do śrub + i - wejściowych na TC421 pokazało mi 12V

Jak sprawdzić tym próbnikiem napięcie na płaskowniku?        
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Najprościej .
Do minusa na zasilaczu i drugim końcem do płaskownika .
Zobaczysz rzeczywiście co tam jest. 

Elektryk powinien podłączyć miernik do pomiaru izolacji i zrobić pomiar . 
Mierzy się natomiast przewody( same ) i instalacje ,a nie przewody z lampkami wątpliwej jakości z zalanymi na sztywno przewodami .
W twojej sytuacji nie da rady zrobić pomiaru .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Najprostszy sposób na płaskowniku nie pokazuje napięcia. Czyli probówka wariuje.
Nie rozumiem tego fragmentu o wątpliwej jakości modułach Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Moduły LED niczemu nie są winne. Jedyne źródło prądu to zasilacz i tam trzeba szukać problemu. Może nie zawsze przebija. Warto pomierzyć co jakiś czas.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Sęk w tym, że w tym samym czasie ten próbnik nie pokazuje napięcia a probówka się świeci. Sprawdziłem - dotknąłem nią "-" i też się zaświeciła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Pisałem na początku że to pierwsze urządzenie(probowka) nie nadaje się do niczego .
Pisałem, żebyś włożył je do gniazdka i sprawdził każde pole . L,N, i PE
Napiszę - wyrzuć je, ono jest do niczego, bo takie jest .
Jak dobrze tynk zarysujesz nim to też się zaświeci - chwilowo. 

Pokazuje ci ładunek elektryczny, który jest na każdym metalowym elemencie jakim go dotkniesz. Ładunek mniejszy bądź większy. 

Kupiłeś normalny wskaźnik dwubiegunowy - nim możesz sprawdzić różnice potencjału ( napięcie ) między punktem A i B.  I teraz możesz określić czy jest napięcie czy nie. 

Błędnie założyłeś w pierwszym poście, że probówka wskazuje napięcie - tak nie jest . 

Napięcie występuje między dwoma punktami mierzonymi - czego probówką nie da się zmierzyć.
Co do modułów IP68 .
Zadam na kolejnym forum pytanie - czy jeśli element sprzedawanej części ma mniejszy stopien niż urządzenie to komplet ma wyższy stopień zaszeregowania czy niższy?
 Mnie uczono że jeśli część " urządzenia " ma mniejszy stopień ochrony niż samo urządzenie to  stopień ochrony całości jest najniższym stopniem .

W naszym przypadku jeśli nawet  całość modułu ma IP 68 a przewód łączący ma IP 10 - to niestety ale moduł ma IP 10 - a nie 68. A producent żeruje na niewiedzy nabywcy + Ma dobrego pisarza , co mu pisze ulotki , a świstak zawija sreberka 

Bo zgodnie z normą - " ochrona przed skutkami ciągłego zanurzenia w wodzie (obudowa ciągle zanurzona w wodzie, w warunkach uzgodnionych między producentem i użytkownikiem, lecz surowszych niż według cyfry 7 "


Czy producent z tobą Ghostem uzgodnił warunki w jakich będzie to użytkowane?????? 

A cały opis - jakby chciał ktoś poczytać https://pl.m.wikipedia.org/wiki/IP_(stopień_ochrony)
Wodoszczelność zaczyna się od stopnia ochrony IPX - niemieckiej normy 

Nie na darmo pisałem też o do-ziemieniu  profila - ładunek byłby odprowadzany stale do MSW skąd trafiłby do GSW. A  stamtąd do ziemi . - tak to w teorii powinno wyglądać . 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Jak w moich warunkach doziemić profil?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Połączyć linką PE ( żółto zielona ) profil do miejscowej szyny wyrównawczej ( MSW) 
Zachowując stopniowanie - obwód do którego połączysz linkę musi być mniejszy bądź równy grubości linki . 

Powinnio być to do-ziemione linka fi 6 minimum do szyny MSW - między szynami MSW a GSW minimum fi 16 . GSW - ziemia - bednarka ocynkowana 3cm /4 mm do szpilek bądź uziomu fundamentowego - w taki sposób powinna być wykonana instalacja wyrównawcza w każdym domu oddanym do użytku od bodajże 2009 roku gdy weszła norma PN ostatnia + późniejsze zmiany 

Jeśli takiej MSW w  pomieszczeniu nie ma - do "bolca" na gniazdku ( tylko w przypadku instalacji 3 żyłowej ) !!!!!!!!!
Nie będzie to super rozwiązanie ze względu na przekroje . W gniazdach raczej fi 6 nie ma nikt - chyba że siłę masz w pomieszczeniu Wink

Przy 2. Żyłowej - bezwzględny zakaz !!!!!!!!!!!!!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości