• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Przebicia w LEDach

#11
(05-02-2019, 23:31 PM)sbc napisał(a):
(05-02-2019, 22:44 PM)barttsw napisał(a): Tak instalacja 230v pradu przemiennego powinna byc uziemiona  przewodem ż-o o przekroju minim 4mm2
Ponadto tak jak pisalem.wyżej diody obojetne jakie klej klejem termoprzewodzacym 

Ten plaskownik nie odprowadzi ci ciepla lepszym rozwiazaniem sa profile reklamowe a jedno z najlepszych to blacha o grubosci 3mm
Tam nie ma co odprowadzać, takie moduły nagrzewają się tyle co nic. Obojętnie co weźmie do nich będzie dobre, może być nawet drewniana listewka i kropelką przyklejone.

Ghost w markecie budowlanym najtańszy "miernik" kupisz za 15pln.

Chodzi o odprowadzenie ładunku elektrycznego. 
Nie ciepła .
W zależności od różnicy potencjału - może dobrze strząchnąć , można nic nie poczuć .  Ale bez tego lampa nie powinna być użytkowana dla bezpieczeństwa . Własnego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Nie bardzo pamietam ale te moduly samsunga chodza na 12 V DC !!!
5-kanalowy sterownik TC421 musi byc podpiety tak jak na przykladowym schemacie przez zasilacz 12V DC!! 
Mam nadzieje ze tak wlasnie jest w naszym przypadku...Boisie


Załączone pliki
.png   Skärmklipp1.PNG (Rozmiar: 175.89 KB / Pobrań: 16)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Tak powinno być. A "przepięcie" może wynikać z wadliwego lub słabej jakości zasilacza. Powinno być 12V. Ale jeśli jest słabej jakości izolacja w zasilaczu to może gdzieś przebijać się wyższe napięcie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(06-02-2019, 07:10 AM)adams2121 napisał(a):
(05-02-2019, 23:31 PM)sbc napisał(a):
(05-02-2019, 22:44 PM)barttsw napisał(a): Tak instalacja 230v pradu przemiennego powinna byc uziemiona  przewodem ż-o o przekroju minim 4mm2
Ponadto tak jak pisalem.wyżej diody obojetne jakie klej klejem termoprzewodzacym 

Ten plaskownik nie odprowadzi ci ciepla lepszym rozwiazaniem sa profile reklamowe a jedno z najlepszych to blacha o grubosci 3mm
Tam nie ma co odprowadzać, takie moduły nagrzewają się tyle co nic. Obojętnie co weźmie do nich będzie dobre, może być nawet drewniana listewka i kropelką przyklejone.

Ghost w markecie budowlanym najtańszy "miernik" kupisz za 15pln.

Chodzi o odprowadzenie ładunku elektrycznego. 
Nie ciepła .
W zależności od różnicy potencjału - może dobrze strząchnąć , można nic nie poczuć .  Ale bez tego lampa nie powinna być użytkowana dla bezpieczeństwa . Własnego
Cytowałem barttsw który pisał o odprowadzeniu ciepła...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
TC są dedykowane pod 12/24 v.
W zależności jaki zasilacz podłączy się
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dzięki za odzew w temacie. Przepraszam, że nie odpisywałem wczoraj, ale jestem po operacji i nie miałem już jak pstryknąć zdjęć.
Teraz po kolei Smile
1. Sztaba nie jest częścią lampy. To tylko element, na którym ją wieszam. Sama lampa to moduły Led. Równie dobrze mógłbym je po prostu zawiesić w powietrzu Wink użyłem jej nie po to by odprowadzać ciepło, tylko jako element mocujący, dzięki któremu mogę światło przesuwać od frontu akwarium do 20cm w głąb.
2. Moduły są hermetyczne (ip68) a więc myślałem, że odizolowane. Niemniej jednak klej na gorąco powinien działać jak izolacja.
3. Nie da się pomylić w podłączeniu zasilania Smile użyłem gotowego zasilacza (na zdjęciach). Moduły są podłączone na krótko do sterownika bo chciałem sprawdzić czy działa. Dzisiaj miałem lutować przewody miedziane 0,75mm żeby TC421 nie musiał być docelowo w pokrywie Wink
Gdybym mógł pójść do sklepu to w tej chwili ten płaskownik wymieniłbym na jakiś plastik Wink            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
ok. Domyślam się, że problemem jest właśnie zasilacz i nic innego. Podłączenie jak najbardziej prawidłowe.

Mam pytanie ile masz tych ledów i jaką moc łączną mają? Zasilacz ma maksymalne obciążenie 24W, a zawsze powinien być zapas czyli ten zasilacz to max 20-22W.

A tak wygląda mój zasilacz. Wiem, że jest niby za mocny, ale przewiduję rozbudowę LED.

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
W tej chwili podłączyłem 12 modułów o maksymalnej mocy 0,72W. Do tego dojdzie 5 modułów 1,08W. Także całość jest daleko od maksimum zasilacza a co mówić o samych RGB Smile

RGB to dokładnie te moduły https://ledstudio.com.pl/product-pol-129...8-RGB.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Rozumiem, ale twój problem wynika z złej jakości zasilacza. Wewnętrzna izolacja zasilacza jest kiepska, tzn. prawdopodobnie przebija napięcie. Postaram się jutro szerzej opisać sprawę.

Naprawdę bezpieczne zasilacze mają w opisie SELV.

Na dziś: chodzi o izolację uzwojenia pierwotnego od uzwojenia wtórnego.

Spróbuj jakiś inny zasilacz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Poszukam jakiegoś, chociaż szczerze powiem, że nie rozumiem Smile Między zasilaczem a ledami jest TC421 i to sterownik powinien oberwać pierwszy Smile
Ale nawet pomijając sterownik - jakim cudem płaskownik, jak wszystko co do niego dotyka jest izolowane? Smile Coś czuję, że ostatecznie zamówię elektryka i powiem kup co trzeba i zmontuj
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości