Odpowiedz 
Przebicia w LEDach
05-02-2019, 21:19 PM
Przebicia w LEDach
Podpowiedzcie, co zrobiłem nie tak, bo nie mam pomysłu.
Moduły RGB Samsunga przykleiłem na klej na gorąco do 3mm sztangi aluminiowej (płaskownik). Po podpięciu ledów do TC421 i włączeniu zasilania - płaskownik sprawdzony "probówką" pokazuje, że w płaskowniku jest napięcie elektryczne.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2019, 21:33 PM
RE: Przebicia w LEDach
Zmierz miernikiem bo probowki rozne cuda pokazuja
Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-02-2019, 21:35 PM
Przebicia w LEDach
Miernika nie posiadam. Po odłączeniu zasilania z TC421, probówka przestała cokolwiek wykrywać, czyli prawidłowo.
05-02-2019, 21:39 PM
Mozesz mi pokazac spod takiego modułu? Bo nie uzywam ich  belki robie na powerledach i kleje to na klej termoprzewodzący moze byc tez tak ze ktorys modul ma przebicie
05-02-2019, 22:23 PM
Przebicia w LEDach
Belka kupiona jest w Castoramie. Łatwiej mi tak po prostu. Zastanawiam się jeszcze czy się przejmować bo probówka ma zakres 125 - 250V. A z zasilacza idzie 12V        
05-02-2019, 22:35 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2019 22:43 PM przez adams2121.)
Probówka wskazuje ładunek jedynie. Dotknij 3 żył w gniazdku po kolei i może wskazać ładunek na każdej żyle.
Co nie znaczy że jest tam " faza" akurat .
Tylko wskaźnikiem dwubiegunowym  jesteś w stanie jednoznacznie stwierdzić czy jest przebicie/polaczenie . Jak barttsw pisał .

Inna rzecz , że profil aluminiowy powinieneś mieć do-ziemiony, zgodnie z normami i prawem.
Co zazwyczaj jest pomijane przez 98%
05-02-2019, 22:44 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2019 22:49 PM przez barttsw.)
Tak instalacja 230v pradu przemiennego powinna byc uziemiona  przewodem ż-o o przekroju minim 4mm2
Ponadto tak jak pisalem.wyżej diody obojetne jakie klej klejem termoprzewodzacym 

Ten plaskownik nie odprowadzi ci ciepla lepszym rozwiazaniem sa profile reklamowe a jedno z najlepszych to blacha o grubosci 3mm
05-02-2019, 23:01 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2019 23:27 PM przez cichy24pl.)
wklej zdjęcie podłączenia zasilacza i napisz jaki to model. Może w nim tkwi problem. U mnie niema takiego objawu.

https://www.youtube.com/channel/UCsyT11b...pl9EdWFtnQ
05-02-2019, 23:31 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2019 23:32 PM przez sbc.)
(05-02-2019 22:44 PM)barttsw napisał(a):  Tak instalacja 230v pradu przemiennego powinna byc uziemiona  przewodem ż-o o przekroju minim 4mm2
Ponadto tak jak pisalem.wyżej diody obojetne jakie klej klejem termoprzewodzacym 

Ten plaskownik nie odprowadzi ci ciepla lepszym rozwiazaniem sa profile reklamowe a jedno z najlepszych to blacha o grubosci 3mm
Tam nie ma co odprowadzać, takie moduły nagrzewają się tyle co nic. Obojętnie co weźmie do nich będzie dobre, może być nawet drewniana listewka i kropelką przyklejone.

Ghost w markecie budowlanym najtańszy "miernik" kupisz za 15pln.

Radek. 650l ogólniak, 300l Tanganika, 140l tajna obsada, jakieś kotniki.
Nazewnicze gestapo.
05-02-2019, 23:40 PM
Przebicia w LEDach
Jak masz podpięte ledy? Najlepiej dodaj zdjęcie jak to u Ciebie wygląda. Które żyły gdzie wpinałeś?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe