• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Napowietrzacz do Aquael Turbo 1500

#1
Chce założyć na wylot z filtra turbo 1500 końcówkę napowietrzającą ale ta oryginalna mocno ogranicza przepływ.
Czy macie moze jakies sposoby żeby ten problem rozwiązać? Może z innej firmy ? Zależy mi na wyeliminowaniu brzęczyka.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Są dyfuzory na wyloty filtrów zewnętrznych .
Kiedyś miałem bodajże eheim .
Poszukam u wrzucę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(05-02-2019, 16:30 PM)amen999 napisał(a): Czy macie moze jakies sposoby żeby ten problem rozwiązać? Może z innej firmy ? Zależy mi na wyeliminowaniu brzęczyka.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Chodzi Ci o to, ze używasz brzęczyka z jakaś kostka napowietrzająca i zamiast tego chces używać wezyka do wylotu z filtra żeby napowietrzacz? W 95 proc wystarczy sam ruch tafli spowodowany wylotem wody z filtra i nie trzeba dodatkowego „bąbelkowego” napowietrzania.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak mam brzęczyk i filtr z wylotem skierowanym tak żeby ruszał tafle wody. Teraz chce osuszyć zbiornik i założyć HMF . Profilaktycznie chce założyć taki właśnie dyfuzor bo jest to zbiornik o nietypowych wymiarach 100/55/65 i nie jest to zbiornik dekoracyjny tylko służy mi on do podchowywania małych ryb zanim wpuszcze je do dużego akwarium.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Wystarczy ruch tafli wody i bedzie ok. Najprawdopodobniej obędziesz się bez brzęczyków i dyfuzorów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak chcesz koniecznie to deszczownica jest fajnym rozwiązaniem, ok 20 pln. Dodatkowo jak planujesz hmf kolanka z deszczownicy się przydadzą jakbyś chciał puścić wylot z filtra nad gąbką (nie dziurawiąc jej).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zawsze myślałem że napowietrzanie przy pomocy dyfuzora lub kostki jest skuteczniejsze od napowietrzania poprzez ruch wody spowodowany poprzez deszczownie.


Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Cześć.
Polecam ten dyfuzor
https://allegro.pl/oferta/eheim-dyfuzor-...lsrc=aw.ds
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(06-02-2019, 20:03 PM)amen999 napisał(a): Zawsze myślałem że napowietrzanie przy pomocy dyfuzora lub kostki jest skuteczniejsze od napowietrzania poprzez ruch wody spowodowany poprzez deszczownie.


Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Pewnie skuteczniejsze, ale nie do końca potrzebne. Jeśli nie masz mega przerybienia w zbiorniku, to ruch tafli wody w zupełności wystarcza.

Ten dyfuzor Eheim pewnie i fajny, ale raczej zbędny wydatek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Problem rozwiązaniem poprzez rozwiercenie oryginalnego dyfuzora. Wewnątrz jest niepotrzebne zwężenie i po jego rozwierceniu nawet turbo 2000 dmucha jak trzeba.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości