• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Prośba o pomoc w obsadzie 120x50

#1
Witam.
Będę szykował zbiornik o wymiarach dna 120x50 wysokość nie wiem.Myślałem o Ziemiojadkach.Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat i inne propozycje ewntualnej obsady.Wysokość zbiornika jest otwarta i dodam,że w bańce bym chciał mieć jeszcze jakieś eLki (chciałbym tam wpuścić L204,które pływają w mniejszym zbiorniku).
Proszę o porady i propozycje.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Patrząc na doświadczenia kolegów posiadających Guianacara myślę, że możesz z nimi spróbować. Są też dwa gatunki Biotodoma, przy czym B. cupido jest szeroko rozprzestrzeniona, i mniej wymagająca. Czytałem jednak, że dobrana para może być dość agresywna dla współplemieńców, więc tak czy siak po jakimś czasie redukcję trzeba będzie przeprowadzić.
Większych ziemiojadów bym tam nie wpuszczał, chyba, że od razu trafisz na dobraną, młodą parę. To są ruchliwe ryby, i moim zdaniem nawet dla mniejszych gatunków 150cm to rozsądne minimum. L204 mogą być (zwłaszcza gdybyś trafił na B. cupido z Peru - miałbyś "biotopowe" akwarium Smile ). Tylko potrzebny będzie prefiltr z gąbki, gdyż ziemiojady na pewno będą "rozrzucać" w toń wody produkty tartaczków.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeżeli 150cm to minimum to kiepsko ponieważ dodatkowych 30cm nie uda się wygospodarować,a mógłbyś polecić inne pielęgnice (oprócz Apisto) do takiego zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A Guianacara Ci nie odpowiadają? Smile

Rety, opcji masz aż zanadto, a to tylko niektóre z nich:
-Mesonauta insignis - pięknie ubarwione skośnopręgie.
-albo Laetacara: fulvipinnis, flavilabris, thayeri, araguaiae (to te poza tymi "zwykłymi" gatunkami, czyli curviceps, dorsigera).
-są też Peruwiańskie gębacze: Tahuantinsuyoa macantzatza, mało wymagające, niesamowicie kolorowe, i do zdobycia. Nie wspomnę o Bujurquina, które też czasem można u nas spotkać.
-przynajmniej dwie osoby z forum szukają Gymnogeophagus - może jakbyście się zgadali, to udałoby się sprowadzić G. meridionalis, G. rhabdotus, które też by pasowały.

Radzę pogooglować samemu, np. katalog cichlidae.com lub http://www.ciklid.org/artregister/artreg_index.php - jak coś przykuje Twoją uwagę, to powiemy, czy można, czy też nie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
To teraz mam do myślenia Smile Moim problemem jest bariera językowa tak więc będę zadawał dużo pewnie głupich pytań.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Po to jest to forum. Poza tym google translator czasem daje radę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Witam ponownie Big Grin

Więc chciałbym w tym zbiorniku trzymać Biotodoma Cupido lub Guianacara lub Gymnogeophagus Meridionalis lub Rhabdotus.

Możecie podpowiedzieć jak jest z dostępnością tych ryb ?

Może macie jakieś jeszcze inne propozycje co do obsady w takim zbiorniku ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja proponuję Biotodoma Cupido lub Guianacara(bo sam mam Smile ), z tym pierwszym nie wiem jak dostępność, za Guianacra powinna być dostępna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości