• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowy użytkownik i stare pytania ;-)

#51
Rybami zajmiemy się później. Teraz czekam na zbiornik i sprzęt. Jak będzie stał na miejscu to odezwę się z kolejnymi pytaniami.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Przepraszam, że piszę post jeden pod drugim.
Ciągle podoba mi sie Cleithracar maronii, ze względu na swój spokojny charakter. One chyba żyją w gęsto obsadzonych roślinnością miejscach. I raczej czystej wodzie. Czy się mylę? Co by do niej dopasować jakieś stadko raczej kolorowe. 




A tak trochę przekornie to jakie pielęgniczki  dopasować do Hyphessobrycon amandae.


Wasza pomoc jest nieoceniona i bardzo mi potrzebna...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Akwarium kupione.

Teraz kolejny etap. Sprzęt. Ale to zamówię przez Internet więc dziś chciałbym się zdecydować. To na pewno będzie filtr wewnętrzny firmy Eheim. Jakie podpowiedzi? ?

Wybrałem już też gatunek pod jaki robię baniak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Jeśli wewnętrzny to idź w HMF w kasecie. Zajmie tyle samo miejsca a więcej daje możliwości. EHEIM, jeśli zewnętrzny Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Do wyboru pozostały
1. Apistogramma borelli
lub
2. Laetacara dorsigera.

Z tego co wyczytalem ta druga lubi nawet żyć w stadku? Kto miał i może coś doradzić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Mam obecnie dwa gatunki w jednym zbiorniku w grupach właśnie, ale na razie ryby są młode więc ciężko powiedzieć na dłuższą metę. Na pewno dorsigerki są bardzo spokojnymi spaślaczkami Smile

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Fajnie nazwałeś te akarki. Przypadła mi ta nazwa do gustu.

Ale szczerze to wcale mi nie ułatwiłeś sprawy, szczególne jak obejrzałem twój wątek ;-)

No cóż. Na razie i tak czekam, bo okazało się, że musiałem kupić nową szafkę pod akwarium. Ta, którą miałem w domu okazała się niezbyt stabilną. No i czekam na kuriera.

Jak mi przyślą do domu wcześniej rośliny niż szafkę to mam się martwić? Ile one mogą stać tak w wiadrze z wodą?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Zdecydowałem się na borelli i czyste wody regionu Mato Grosso... Dokładnego miejsca nie znam. Ktoś pomoże?

W akwarium będzie cabomba furcata, hydrocotyle leucocephala. Te dwa gatunki na pewno rosną w regionie występowania borelli.


Zamówiłem też bacopa monnieri. I to chyba rozminąłem się troszkę z "biotopowością"??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Bacopa monnieri tez wystepuję wystepują jeszcze echinodorusy np tenellus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Co chcesz do borelek dołożyć? Jakie ryby?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości