• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowy użytkownik i stare pytania ;-)

#31
Żeby nie rozdrabniać się chciałbym podsumować swoje przemyślenia.
Nie jestem gotowy na modne czarne wody ani nawet herbaciane. Może jak minie trochę miesięcy. Albo w drugim zbiorniku Wink
Więc ma być dużo zieleni. Kamienie. Na pierwszym planie pusto. Czyli taki nudne akwarium. 
Wybór roślin jest przeogromny ale ja chcę tylko Amerykę Południową. 
Czyli na spód piasek, potem ziemia lub ulepszacze i na wierzchu drobny żwir. 
Teraz jestem na etapie podglądania baniaków prezentowanych i na forum i po całym internecie.

Wiem, że robienie akwarium na sucho to taki średni pomysł ale jak macie jakieś przestrogi to piszcie śmiało. Jesteście mądrzejsi ode mnie w tym temacie. Dziś wchłaniam wszystko jak gąbka Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Najpierw mieszanka ziemi i gliny na to piach , nie dawaj ochydnego zwiru ktory optycznie zmienia wielkosc baniaka dno obsadz maxymalnie ile tylko możesz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Zero żwiru? Tylko piasek? To tak na 100 procent ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Jeśli planujesz akwarium z roślinami i nie przesadzisz z rybami to w takiej wielkości akwarium wystarczy nawet filtr wewnętrzny.

można na samym piasku, ale jak będzie żwirek też nic złego się nie stanie. Zależy pod jakie ryby. Mam w 60 litrach zrobioną plażę z piasku około 1/3 akwarium, reszta żwirek. Tak naprawdę wszystko zależy od ciebie. Pielęgniczki oczywiście uwielbiają tą plażę i roznoszą piasek po akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Osobiscie nie toleruje zwiru , z nim same problemy ale jak chcesz to mozesz dawac tylko taki by ci nie namieszal w parametrach
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Nie widze zalet żwiru poza akwariami z bardzo silna cyrkulacja. Piasek zwykle lepszy i dla ryb i dla wyglądu i biologii zbiornika. Nie musi to być koniecznie super drobny piasek ani nawet o jednej gradacji, można wymieszać różne, zwykle naturalniejsze wyglada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Coraz bardziej podoba mi się Apistogramma macmasteri.
Oraz Nannacara anomala.


Co o tym sądzicie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Akarka łatwiejsza na początek, no i zapewne nie będziesz musiał kupować filtra RO żeby tę rybę utrzymać i ewentualnie rozmnożyć.
Do Apisto to bez filtra RO ja bym nie podchodził.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Wszyscy macie filtry RO ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
jak chcesz apisto to RO mus Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości