• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nowy użytkownik i stare pytania ;-)

#21
Teoretycznie to się może i akwarium rozszczelnić Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Może, dlatego najlepiej nie mieć akwarium, a kask zdejmować tylko do mycia głowy.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ale żeby akwarium rozszczelnić, to się trzeba postarać Smile a żeby kubełek się rozszczelnił, to czasem niestety się zdarza. A to nie zauważysz że się uszczelka podwinie przy składaniu, a to po prostu guma się zestarzeje, a to zaworek puści i zacznie przeciekać, a to trafi Ci się akurat ten jeden na tysiąc wadliwy...
Nikt tu nie pisze, że kubełki są złe, ale... hmm... jakby to ująć... znacznie częściej trafiają się ludziom wycieki przez awarie kubełka, niż rozszczelnienie siliconu samego akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(05-02-2019, 12:06 PM)Loobo napisał(a): Ale żeby akwarium rozszczelnić, to się trzeba postarać Smile ...

Faktycznie, w moim przypadku trzeba było AŻ być w pracy żeby rozszczelnić 300 litrów Dokuczacz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Wolałbym jednak nie iść w tamta stronę. To znaczy, żeby nie kupować akwarium i chodzić w kasku ;-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(05-02-2019, 12:12 PM)Łuka$z napisał(a):
(05-02-2019, 12:06 PM)Loobo napisał(a): Ale żeby akwarium rozszczelnić, to się trzeba postarać Smile ...

Faktycznie, w moim przypadku trzeba było AŻ być w pracy żeby rozszczelnić 300 litrów Dokuczacz

Nie no umówmy się, że żeby normalnie sklejone akwarium rozszczelnić, to musi być albo źle ustawione albo silikon musi być bardzo stary Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(05-02-2019, 13:52 PM)Loobo napisał(a):
(05-02-2019, 12:12 PM)Łuka$z napisał(a):
(05-02-2019, 12:06 PM)Loobo napisał(a): Ale żeby akwarium rozszczelnić, to się trzeba postarać Smile ...

Faktycznie, w moim przypadku trzeba było AŻ być w pracy żeby rozszczelnić 300 litrów Dokuczacz

Nie no umówmy się, że żeby normalnie sklejone akwarium rozszczelnić, to musi być albo źle ustawione albo silikon musi być bardzo stary Smile
Akwarium miało 4 lata z haczykiem, zanim postawiłem akwaria robiłem specjalnie wylewkę w pokoju żeby był poziom.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(05-02-2019, 11:16 AM)cichy24pl napisał(a): Z tymi przeciekami to przesadzacie. Ja i brat mamy kubełki od kilku lat. I powiem szczerze, otwieram 2 x w roku max., potem dobrze przesmaruje wazeliną uszczelki i nie wiem co to wyciek. Jak o wszystko trzeba dbać.

Co do takiego akwarium wybór filtracji jest ogromny: większa kaskada, mniejszy kubełek, nawet wewnętrzny z dużą gąbką da rady.
Mój Fluval roszczelnił się po roku. Całe szczęście żona była w domu, więc tylko 20 litrów wody poszło na panele Smile
Z tego powodu w 300 zrobiłem HMF w kasecie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Pierwszy filtr będzie wewnętrzny. Żeby pogodzić wszystkich ;-)
Co tam do niego najlepiej wrzucić?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ja bym zrobił go tylko mechanikiem i zostawił głowice i duża gąbkę .
Skoro będzie drugi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości