• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 200l - czy coś dorzucić"?

#1
[Obrazek: c1d183618c76960c8faedd7828d94bef.jpg]         [Obrazek: 48a59b6c9cdc7b4c52a76c8e7aa76204.jpg][Obrazek: 522235a27c91fe210e5ec7c5a9c9548d.jpg]

Akwarium działa od kilku miesięcy. Standardowa 200 zalana do około 1/3 wysokości. Dużo kamieni, kilka kawałków drewna, żwir, grubszy piasek, duża cyrkulacja, temperatura 24 stopnie, woda RO. W spokojniejszym narożniku wysadziłem kępkę E. magdalensis, ku mojemu zaskoczeniu nawet rośnie, choć pokryła się nitkowatymi glonami i prąd wody szarpie nią ostro. Obsada to cztery sztuki Chaestostoma. Dla nich zakładałem ten zbiornik i jest wszystko ok, ale zastanawiam się czy nie warto coś tam wrzucić jeszcze. Nie na siłe, jakby był dobry pomysł, dostępność itd. Coś reofilnego bo pralka jest mocna, idealnie maksymalnie „biotopowego”.

Macie jakieś pomysły?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Tam gdzie występują Chaetostomy to ja kojarzę jedynie jakieś Astyanax spp. Ale wątpię żebyś znalazł idealnie biotopowe, no i chyba ich sposób żerowania nie pozwoliłby pojeść zbrojasom Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No to chyba zbrojasy będą same. Co do jedzenia, to zadowalają się głównie tym co znajda na kamieniach. Nie rzucają się specjalnie na tabsy, granulki, zywe, czy shrimpmix. Dostają od czasu do czasu tabsa ze spirulina i chyba im tak dobrze. Wiec astyanaxy by ich nie objadały za bardzo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości