• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: szybko tonące granulaty

#1
Czy ktoś może polecić jakieś granulaty od razu tonące po wsypaniu? Konkretniej szukam czegoś do karminika automatycznego, najlepiej pod gujanki- więc dryfowanie po powierzchni godzinami odpada, tym bardziej, że skimmer śmiga.

Niestety baniak będzie stał sam sobie co jakiś czas ze względu na moje wyjazdy po ~2 tyg. (choć nauczony przykrymi doświadczeniami z karmnikami postawiłem zainwestowałem jeszcze pare zł w monitoring i podglądnąć z fona mogę zawsze Rotfl )

Korcą mnie z serii nature food, ale trochę kosztuje a na pływaki tyle nie chce wywalać, bo będąc na miejscu nie karmię suchymi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z NFa pływający jest tylko Plant(ten z żyworódkami na etykietce). Tak to chyba wszystkie inne są tonące, i polecam je. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki! Wink Ale pytanko, czy toną od razu po kontakcie z wodą, czy po paru chwilach? Bo tak to u mnie działa, że jak nie opadną od razu, to po 10 sekundach oblegają już skimmer.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Od razu, jakieś pojedyncze granulki co najwyżej przez napięcie powierzchniowe są utrzymywane.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Przekonał, biere. Dzięki, dzięki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Niebieskie Hikari toną od razu i moje wszystkie pielęgnicę wcinają to jak zwariowane.

O te:
https://allegro.pl/hikari-cichlid-gold-s...79553.html

minus taki, że są dość twarde i raczej staram się je namaczać przed wrzuceniem do baniaka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Mam Tropical Soft Line America i polecam, tonie od razu i moje g. Geayi jedzą go chętnie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja karmię od czasu do czasu glopexem , vitalisem , nf , Astra i wszystkie granulaty toną , z Tropica tylko Azja bodajże pływa .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości